Czy podczas złamania typu collesa ibuprofen z paracetamolem powinny pomóc, czy to normalne że są za słabe (ibuprofen 0,4g, paracetamol 1g )


Odpowiedzi farmaceutów

Reakcja każdego pacjenta na lek przeciwbólowy jest inna. Różnimy się też poziomem wrażliwości na ból. Tak więc może być, że te leki nie przynoszą Panu ulgi w przypadku tak dość bolesnej kontuzji. Można spróbować np. połączenia paracetamolu z kofeiną lub kodeiną (np. Panadol Extra lub Solpadeine). Ewentulanie silniejszych leków bez recepty, jak ketonal lub dexak. Jeśli to nie pomoże, pozostaje poprosić lekarza o silniejsze leki na receptę.

2019-12-24

Awatar

 0

Niestety może być za słabe. W silnych bólach urazowych może okazać się lepszy Ketonal active 50mg kaps lub Pyralgina 500mg tabl.

2019-12-24

Awatar

Farmaceuta z Wrocławia

APTEKA DR.MAX

Wrocław, SZYBOWCOWA PAWILON 3

71 351 86 19

Dzisiaj czynna całą dobę

 0


Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie