Czy nimesil można podać kiedy przyjmuję sìe Pradaxę lek przecìw zakrzepowy. Nadmieniam, że chodi o osobę starszą 84 letnią.


Odpowiedzi farmaceutów

Wszystko zależy od tego, czy lekarz przepisujący Nimesil wiedział, że pacjent przyjmuje Pradaxę. Nimesil będzie nasilał przecizakrzepowe działanie Pradaxy co może prowadzić do krwotoków, silniaków, wylewów podskórnych. Jeśli leki przepisali różni lekarze, bez wiedzy o pozostałych lekach to proszę ponownie skonsultować się z lekarzem. Jeśli natomiast przepisał to jeden lekarz, do którego mają Państwo zaufanie, to proszę podać nimesil ale bacznie obserwować pacjenta i przestrzegać dawkowania. Niepokojące mogą być krwotoki z nosa czy czarno zabarwiony stolec. Nimesil spośród leków przecizapalnych i przeciwbólowych jest bardzo często przepisywany przez kardiologów, ze względu na jego dobrą tolerancję ale ryzyko zawsze istnieje.

2019-10-09

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Wrocławiu

 0

Zastosowanie tych leków łącznie zwiększa ryzyko krwawień (co nie oznacza, że na pewno krawienie nastąpi). Jeśli leki zostały wypisane przez różnych lekarzy, należy skonsultować się z jednym z nich. Jeżeli przez tego samego lekarza, należy przestrzegać podanego schematu dawkowania.

2019-10-09

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Wrocławiu

 1

Interakcja: Lek Nimesil, substancja czynna NIMESULIDUM Lek Pradaxa, substancja czynna DABIGATRAN ETEXILATE Waga interakcji: istotna Opis: Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie DABIGATRAN oraz NIMESULID. Łączne stosowanie tych leków może powodować nasilenie działania przeciwzakrzepowego, zwiększając ryzyko krwawień, powstawania siniaków i wydłużenia czasu krwawienia z wszelkich zranień. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), osłabienia, znacznie wydłużonego czasu krzepnięcia krwi, krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia kału lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem. Dane dotyczące interakcji mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie należy przerywać stosowania żadnych leków bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Ważne, aby w czasie wizyty lekarskiej poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, również tych dostępnych bez recepty oraz suplementach diety zawierających w swoim składzie witaminy, minerały i zioła.

2019-10-09

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Wrocławiu

 0

Nie powinno się. Nasila się działanie przeciwzakrzepowe i rośnie ryzyko krwawień.

2019-10-09

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Wrocławiu

 0


Wstecz

Wczytywanie