Aplikacja Visimed

Bezdotykowa recepta pozwala na realizację recepty bez chodzenia z wydrukami, bez konieczności dyktowania (w maseczce to szczególnie niewygodne) na głos w aptece PESEL i PIN recepty - dyskretnie, no chyba, że wolisz żeby wszyscy stojący w kolejce poznali Twój PESEL?

czy moge wziac pyralgine jesli wzielam juz cetonal activ na bol zeba

Odpowiedzi farmaceutów

po upływie 6-8 godzin

2019-07-12

Awatar

Farmaceuta z apteki

z apteki w Pabianicach

 0

Dzień dobry, kwestia zastosowania kolejnego leku przeciwbólowego jest zależna od odstepu czasowego od zastosowania tabletki Ketonal active. Jeśli odstep ten wynosi conajmniej 2 godziny to nie ma przeciwskazań. Proszę zawsze pamiętać że tabletki Ketonal stosujemy po posiłku. Oczywiście odkładanie w czasie wizyty u dentysty nie stanowi rozwiązania dla nadużywania leków przeciwbólowych.

2019-07-12

Awatar

Farmaceuta z apteki w Pabianice

z apteki w Pabianicach

 0

Wykryto interakcję: Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie METAMIZOL oraz KETOPROFEN. Leki te należą do tej samej grupy Niesteroidowych Leków Przeciwzapalnych (NLPZ). Jednoczesne, doustne zażywanie tych leków może skutkować nasileniem ich działań niepożądanych. Najczęściej są to podrażnienia, a nawet krwawienia błony śluzowej przewodu pokarmowego, zwłaszcza jeśli cierpisz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Zwiększa się także ryzyko wystąpienia innych działań niepożądanych: zmian na skórze, upośledzenia funkcji wątroby i nerek, zmniejszenia wydolności serca, zmniejszenia krzepliwości krwi. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia nudności, bólów brzucha, biegunki z krwią, smolistych stolców, lub innych niepokojących objawów - niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

2019-07-12

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Drużbicach

 0

Wstecz