Co robić, gdy recepta traci ważność, a potrzebny lek nie jest dostępny?

Jeżeli mam receptę ważną do 9 grudnia jestem cukrzykiem i zapowiada się że nie dostanę leku bo nie ma to co mam zrobić ?


Odpowiedzi farmaceutów

Szanowny Panie, warto zorientować się czy na rynku jest dostępny odpowiednik (lek generyczny)do leku, który Pan aktualnie przyjmuje. Taką ifnormację może sprawdzić farmaceuta w aptece. Jeżeli nie ma żadnej alternatywy należy skontaktować się jak najsyzbciej z lekarzem - rodzinnym lub specjalistą - który zmieni leczenie. Leczenia nie należy modyfikować lub przerywać samodzielnie.

2022-12-06

Awatar

mgr farm. Laura Ogrodniczak

z apteki w Warszawie

 0


Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie