Brałam antybiotyk duomox przez 3 dni (zaczynając antybiotyk byłam na 5 tabletce antykoncepcyjnej Vibin mini), a teraz jestem na 13 tabletce. Czy mogę już współżyć z partnerem bez zabezpieczenia (stosunek przerywany)?

Dotyczy ulotki Duomox

Ręka podaje torbę z lekami

Zobacz, która apteka w Twoim mieście ma lek Duomox.
Sprawdzaj dostępność leków w ponad aptek w całej Polsce!


Odpowiedzi farmaceutów

Tak, może pani. Prosze jednak pamiętać, że skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych może być nieco zmniejszone przez antybiotyk. Dodatkowo też proszę mieć na uwadze, że sosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcji. Plemniki wydostają się z penisa wraz z ejakulatem na długo przed wytryskiem. Ryzyko zajścia w ciąże istnieje.

2020-11-19

Awatar

Farmaceuta

z apteki w Warszawie

 0


Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia. Nie zastępują one również porady lekarskiej.

Wstecz

Wczytywanie