Logo KS-BLOZ

Torecan

czopki doodbytnicze | 6,5 mg | 6 czop. | Thiethylperazinum

lek na receptę | refundowany | KRKA D.D. NOVO MESTO

Farmaceutka

Ten produkt jest dostępny
w 4 583 z 6 551 aptek
współpracujących z KtoMaLek.pl

Sprawdź teraz w najbliższej aptece


Torecan interakcje ulotka czopki doodbytnicze 6,5 mg 6 czop.

Wskazania

Tietyloperazyna jest stosowana w leczeniu i zapobieganiu nudnościom, wymiotom i zawrotom głowy. Tietyloperazyna skutecznie hamuje i zapobiega nudnościom i wymiotom po zabiegach chirurgicznych, chemioterapii przeciwnowotworowej, radioterapii lub leczeniu lekami o działaniu wymiotnym, (opiaty, alkaloidy sporyszu, teofilina), urazach czaszki i mózgu, w nadciśnieniu wewnątrzczaszkowym, migrenie i kinetozach, w mocznicy oraz zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, wątroby i dróg żółciowych. Preparat Torecan stosuje się w leczeniu zawrotów głowy w chorobie Meniere"a i innych zaburzeniach błędnikowych, po wstrząśnięciu mózgu, zespole po wstrząśnięciu mózgu i miażdżycy naczyń mózgowych. W zapobieganiu i leczeniu nudności i wymiotów po chemioterapii tietyloperazyna jest skuteczna w przypadku chemioterapeutyków o łagodnym do umiarkowanym działaniu wymiotnym (fluorouracyl, doksorubicyna), natomiast w przypadku leków o silnym działaniu wymiotnym (cisplatina) jest stosunkowo nieskuteczna.Skład


Przeciwwskazania


Działania niepożądane


Dawkowanie


Środki ostrożności

Torecan cena

13,58


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.

Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania

Torecan interakcje ulotka tabletki powlekane 6,5 mg 50 tabl.

Torecan

tabletki powlekane

50 tabl. | 6,5 mg

 
Torecan interakcje ulotka roztwór do wstrzykiwań 6,5 mg/ml 5 amp. po 1 ml

Torecan

roztwór do wstrzykiwań

5 amp. po 1 ml | 6,5 mg/ml

 

Grupy


Podobne produkty z tą samą substancją czynną

Torecan interakcje ulotka tabletki powlekane 6,5 mg 50 tabl.

Torecan

tabletki powlekane

50 tabl. | 6,5 mg

 
Torecan interakcje ulotka roztwór do wstrzykiwań 6,5 mg/ml 5 amp. po 1 ml

Torecan

roztwór do wstrzykiwań

5 amp. po 1 ml | 6,5 mg/ml

 

Statystyki Torecan

Ostatnie 3 lata doprowadziły do zmiany w kupnie w kategorii układ pokarmowy i metabolizm. Według posiadanych informacji ta różnica wynosi 1.6%. Jesteśmy w stanie zakomunikować Wam na podstawie dostępnych dla nas danych, że leki z kategorii układ pokarmowy i metabolizm ewidentnie kupowane są w najwyższej liczbie w wymienionych rejonach: podkarpackie, opolskie, świętokrzyskie. Okres z liczbą najniższej sprzedaży różni się od okresu z największą liczbą sprzedanych opakowań o 176.76%.

Torecan - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

Jeżeli chodzi o omawiany produkt jesteśmy w stanie podać informację, że liczba poszukiwań uległa znaczącej zmianie. Dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, małopolskie to województwa, w których lek Torecan był poszukiwany z całą pewnością najczęściej. Możemy dodatkowo udzielić wiadomości na temat miejscowości, w których najwięcej użytkowników szuka Torecan. Są to wskazane miasta: Warszawa, Warszawa, Warszawa.

Należy jeszcze napisać, iż lek Torecan zalicza się do kategorii układ pokarmowy i metabolizm. Wymieniona grupa znajduje się w 80% przeprowadzanych zapytań w wyszukiwarce internetowej https://ktomalek.pl. Ze statystyk dostępnych w serwisie KtoMaLek.pl wynika, iż województwo mazowieckie to region, w którym wyszukuje się grupy układ pokarmowy i metabolizm. Jeżeli poszukujecie środków z tożsamej samej kategorii, to są nimi m. In.: Torecan, Torecan (WIĘCEJ).

W miesiącach luty, marzec, listopad zauważyliśmy największe ilości wyszukań dla produktu Torecan. Najniższa liczba zapytań dla tego środka została przez nasze algorytmy zauważona w takich miesiącach lipiec, kwiecień, sierpień . Między wypisanymi miesiącami różnica jest równa ponad 500%.

Substancje czynne leku Torecan?

W skład leku Torecan wchodzi substancja czynna Thiethylperazinum. Pośród leków w bazie wyszukiwarki leków KtoMaLek.pl taką samą substancję czynną posiada następująca liczba towarów: 0.34%.

Jaka jest dostępność leku Torecan?

Na terenie naszego kraju lek Torecan ma na stanie większość aptek. Możemy więc powiedzieć bez cienia wątpliwości, iż są to leki łatwo dostępne.

Czy Torecan jest lekiem refundowanym?

Torecan jest lekiem refundowanym. Wysokość refundacji preparatu Torecan wynosi 30% - Odpłatność 30%, R - Ryczałt, ZK - Zasłużony Honorowy Dawca Krwi, Zasłużony Dawca Przeszczepu, IB - Inwalida wojenny i rodzina, IW - Inwalida wojskowy i rodzina.

Czy Torecan jest lekiem na receptę?

Torecan jest lekiem na receptę.

Rezerwując lek na witrynie internetowej KtoMaLek powinieneś wiedzieć, iż podczas zakupu leku w aptece musisz posiadać przy sobie receptę.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: