Dostępny w większości aptek

 

Theraflu ExtraGRIP proszek do sporządzania roztworu doustnego | 0,65g+0,01g+0,02g | 14 sasz.

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Paracetamol.,Phenyleph.,Pheniramini mal.
Podmiot odpowiedzialny: GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SP. Z O.O.

Logo LekarzeBezKolejki.pl

Będziesz zażywać ten lek?

Zawsze warto najpierw skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z Telewizyty na LekarzeBezKolejki.pl



Opis produktu Theraflu ExtraGRIP

Kiedy stosujemy lek Theraflu ExtraGRIP?

 Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno – stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.


Jaki jest skład leku Theraflu ExtraGRIP?

Jedna saszetka zawiera:

paracetamol ( Paracetamolum ) 650 mg

chlorowodorek fenylefryny ( Phenylephrini hydrochloridum ) 10 mg

maleinian feniraminy ( Pheniramini maleas ) 20 mg

oraz substancje pomocnicze, w tym:12,6 gsacharozy, żółcień pomarańczową i 42,2  mg sodu.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz pkt 6.1


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Theraflu ExtraGRIP?

stosowanie produktu jest przeciwwskazane w przypadku:

-    nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu,

-    ciężkich schorzeń układu krwionośnego, wątroby, nerek,

-    nadciśnienia tętniczego,

-    występowania gruczolaku gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu,

-    niedrożności szyi pęcherza moczowego,

-    niedrożności odźwiernika dwunastnicy,

-    czynnej choroby wrzodowej,

-    cukrzycy,

-    chorób płuc (w tym astma),

-    jaskry z wąskim kątem przesączania,

-    wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,

-    padaczki,

-   stosowania inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu

Produktu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat.


Theraflu ExtraGRIP – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem produktu obejmują:

- reakcje nadwrażliwości: pokrzywka, wysypki, napady astmy (zwłaszcza 5 - 10% populacji osób z nietolerancją kwasu acetylosalicylowego)

- układ pokarmowy – zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, uszkodzenie wątroby, suchość w jamie ustnej i gardle

- ośrodkowy układ nerwowy: senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość. Rzadziej obserwowano śpiączkę, napady padaczki, zaburzenia ruchów dowolnych, zmiany w zachowaniu. Bezsenność i kłopoty ze snem występują rzadziej, dotyczą zwłaszcza dzieci.

- układ krążenia: tachykardia (częstoskurcz), kołatanie serca, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym), odruchowa bradykardia (zwolnienie akcji serca)

- zmiany w obrazie krwi: trombocytopenia, leukopenia, niedokrwistość hemolityczna, a w pojedynczych przypadkach agranulocytoza

- układ moczowy: bolesne oddawanie moczu lub zatrzymanie moczu, utrudnienie mikcji (zwłaszcza u mężczyzn)

- Inne: rozszerzenie źrenic spowodowane jaskrą, suchość gałek ocznych, wpływ na funkcje wewnątrzwydzielnicze oraz inne regulujące metabolizm.


Theraflu ExtraGRIP - dawkowanie leku

Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju.

Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania produkt można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.


Theraflu ExtraGRIP – jakie środki ostrożności należy zachować?

Produkt zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.

Produkt należy przyjmować zgodnie z ustalonym schematem dawkowania, stosować nie dłużej niż przez 5 kolejnych dni.

Podczas stosowania produktu nie wolno pić napojów alkoholowych ze względu na ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.

Z uwagi na wazokonstrykcyjne (zwężające naczynia) działanie fenylefryny, produkt należy stosować ostrożnie u pacjentów powyżej 70 lat ze schorzeniami układu krwionośnego.

Produkt należy stosować z ostrożnością u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego, schorzeniami tarczycy, wątroby i nerek.

Fenylefryna może powodować fałszywie dodatnie wyniki testów dopingowych (informacja szczególnie istotna dla osób uprawiających sport wyczynowo).

Nie stosować produktu u dzieci poniżej 12 lat.

Produkt zawiera12,6 gsacharozy, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Nie powinni go przyjmować pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem upośledzonego wchłaniania glukozo-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Ze względu na zawartość żółcieni pomarańczowej lek może powodować reakcje alergiczne.

Lek zawiera  42,2  mg sodu na dawkę, należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.

Jeżeli po upływie dozwolonej, 5 - dniowej kuracji nadal utrzymują się objawy chorobowe, pacjent powinien zaprzestać samoleczenia i zwrócić się po poradę do lekarza.


Przyjmowanie leku Theraflu ExtraGRIP w czasie ciąży

Brak jest wyczerpujących danych, aby w pełni określić bezpieczeństwo stosowania produktu  Theraflu ExtraGRIP w okresie ciąży i karmienia piersią. Produkt może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią jedynie, gdy korzyści dla matki wynikające z jego stosowania przeważają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu i dziecka.


Interakcje z innymi lekami

Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.

Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Środki na grypę i przeziębienie

    W tej kategorii znajdziesz produkty na przeziębienie i grypę, gardło, kaszel, katar, produkty przeciwalergiczne oraz produkty wspomagające odporność.


Może Cię również zainteresować:

Dializa a wyjazd na wakacje

Zdrowie

Dializa a wyjazd na wakacje

Pacjenci z chorobami nerek mogą podróżować i wypoczywać w różnych miejscach w Polsce i na świecie. Zanim jednak wybiorą się na wakacje z dializą gości...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.