Logo KS-BLOZ

Termcool na oparzenia

żel | 30 g

wyrób medyczny | EMO-FARM SP.Z O.O.

Farmaceutka

Ten produkt jest dostępny
w 1 868 z 6 393 aptek
współpracujących z KtoMaLek.pl

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Zdjęcie Termcool na oparzenia

Wskazania

Preparat medyczny służący do udzielania pierwszej pomocy w oparzeniach (głównie pierwszego stopnia). Wszechstronność zastosowania umożliwia wielość form, w jakich jest on produkowany.Oparzenia powierzchowne i pośredniej grubości (kontakt z gorącymi przedmiotami, oblanie gorącymi płynami, oparzenia słoneczne lub po nadmiernym korzystaniu z solarium, oparzenia po radioterapii).

Działanie

Preparat działa dwojako: przeciwbólowo, znieczulając zakończenia nerwowe poprzez działanie chlorowodorku prylokainy oraz oziębiająco, ochładzając powłoki na skutek obecności mentolu, w etanolu i parowania wody. Oziębienie oparzonych powłok, jeśli jest zastosowane odpowiednio wcześnie, nie dopuszcza do zniszczeń termicznych tkanek głębiej położonych, co zapobiega pogłębianiu strefy martwicy wywołanej urazem cieplnym. Żel utrzymuje się na skórze do 3 godzin.


Skład


Przeciwwskazania


Działania niepożądane


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania

Zdjęcie Termcool na oparzenia

Termcool na oparzenia

żel

75 g

 
Zdjęcie TERMCOOL Żel chłodz. 1- pomoc w oparzen.

TERMCOOL Żel chłodz. 1- pomoc w oparzen.

aerozol na skórę

130 ml

 

Grupy

  • Preparaty na gojenie się ran

    W tej kategorii znajdziesz produkty wspomagajace gojenie się ran oraz produkty pomocne w przypadku niewielkich ubytków naskórka, które działają ochronnie i dezynfekująco. Znajdziesz tu również preparaty stosowane ż w lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Dostępne w postaci maści, kremów, zasypek, sprayu i płynu na skórę.


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: