Seretide® Dysk 500

proszek do inhalacji | (0,5mg+0,05mg)/daw. | 1 poj. po 60 daw. | Fluticasoni propionas, Salmeterolum

lek na receptę | refundowany | 75+ | GLAXOSMITHKLINE EXPORT.LTD

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece


Seretide® Dysk 500 interakcje ulotka proszek do inhalacji (0,5mg+0,05mg)/daw. 1 poj. po 60 daw.

Wskazania

Astma oskrzelowa

Seretide Dysk jest wskazany do systematycznego leczenia astmy oskrzelowej, gdy zalecane jest jednoczesne stosowanie długo działającego β2-mimetyku i wziewnego kortykosteroidu:

- u pacjentów, u których objawów astmy nie można opanować mimo stosowania kortykosteroidu wziewnego oraz krótko działającego β2-mimetyku, stosowanego doraźnie,

lub

- u pacjentów, u których objawy astmy można opanować kortykosteroidem wziewnym i długo działającym β2-mimetykiem.

Uwaga: Produkt leczniczy Seretide Dysk 100 nie jest przeznaczony do stosowania w przypadku ciężkiej astmy u dorosłych i u dzieci.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Seretide Dysk 500 jest wskazany w objawowym leczeniu pacjentów z POChP z FEV1 < 60% wartości należnej (przed podaniem leku rozszerzającego oskrzela), z powtarzającymi się zaostrzeniami w wywiadzie, u których utrzymują się istotne objawy choroby pomimo regularnego leczenia lekami rozszerzającymi oskrzela.

Działanie

Seretide Dysk zawiera salmeterol i flutykazonu propionian, substancje, które mają różne mechanizmy działania. Salmeterol powoduje rozszerzenie oskrzeli trwające dłużej, przynajmniej 12 godzin, w porównaniu do działania zalecanych dawek zwykle stosowanych krótko działających Beta2-agonistów. Flutykazonu propionian podawany wziewnie w zalecanych dawkach wywiera działanie przeciwzapalne w obrębie płuc, którego wynikiem jest zmniejszenie nasilenia objawów i częstości zaostrzeń astmy oskrzelowej; wywołuje mniej działań niepożądanych niż kortykosteroidy podawane ogólnie.Skład


Przeciwwskazania


Działania niepożądane


Dawkowanie


Środki ostrożności

Seretide® Dysk 500 cena

163,41


Zamienniki leku Seretide® Dysk 500

Ten lek posiada 3 zamienniki.

AirFluSal Forspiro interakcje ulotka proszek do inhalacji (0,5mg+0,05mg)/daw. 1 inhal. po 60 daw.

AirFluSal Forspiro

proszek do inhalacji | (0,5mg+0,05mg)/daw. | 1 inhal. po 60 daw.

lek na receptę | refundowany | 75+


108,64 zł


Salmex interakcje ulotka proszek do inhalacji (0,5mg+0,05mg)/daw. 1 inhal. po 60 daw.

Salmex

proszek do inhalacji | (0,5mg+0,05mg)/daw. | 1 inhal. po 60 daw.

lek na receptę | refundowany | 75+


110,90 zł


Asaris interakcje ulotka proszek do inhalacji (0,5mg+0,05mg)/daw. 1 inhal. po 60 daw.

Asaris

proszek do inhalacji | (0,5mg+0,05mg)/daw. | 1 inhal. po 60 daw.

lek na receptę | refundowany | 75+


112,15 zł


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.

Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Statystyki Seretide® Dysk 500

Ostatnie 3 lata doprowadziły do zmiany w kupnie w zbiorze leki stosowane w chorobach układu oddechowego. Według posiadanych informacji ta różnica wynosi 26.68%. Jesteśmy w stanie zakomunikować Wam na podstawie dostępnych dla nas danych, że leki z kategorii leki stosowane w chorobach układu oddechowego bez cienia wątpliwości kupowane są w najwyższej liczbie w wymienionych rejonach: opolskie, lubuskie, warmińsko-mazurskie. Okres z liczbą najniższej sprzedaży różni się od okresu z największą liczbą sprzedanych opakowań o 81.11%.

Seretide® Dysk 500 - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

Jeżeli chodzi o omawiany produkt jesteśmy w stanie podać informację, że liczba poszukiwań uległa ogromnej zmianie. Mazowieckie, dolnośląskie, lubelskie to województwa, w których lek Seretide® Dysk 500 był poszukiwany z całą pewnością najczęściej. Możemy dodatkowo udzielić wiadomości na temat miejscowości, w których najwięcej użytkowników szuka Seretide® Dysk 500. Są to wskazane miasta: Sosnowiec, Kraków, Gdańsk.

Można dodatkowo powiedzieć, iż lek Seretide® Dysk 500 zalicza się do kategorii leki stosowane w chorobach układu oddechowego. Wymieniona grupa znajduje się w 20% przeprowadzanych zapytań na stronie internetowej https://ktomalek.pl. Ze statystyk dostępnych w serwisie KtoMaLek.pl wynika, iż województwo mazowieckie to region, w którym wyszukuje się grupy leki stosowane w chorobach układu oddechowego. Jeżeli poszukujecie środków z tożsamej samej kategorii, to są nimi m. In.: Salmex, AirFluSal Forspiro, Asaris (WIĘCEJ).

W miesiącach listopad, sierpień, październik zauważyliśmy największe ilości wyszukań dla produktu Seretide® Dysk 500. Najniższa liczba zapytań dla tego towaru została przez nasze algorytmy zauważona w tych miesiącach luty, marzec, kwiecień . Między wymienionymi miesiącami różnica jest równa ponad 500%.

Substancje czynne leku Seretide® Dysk 500?

W skład leku Seretide® Dysk 500 wchodzi substancja czynna Fluticasoni propionas, Salmeterolum. Pośród leków w bazie wyszukiwarki leków KtoMaLek.pl taką samą substancję czynną posiada następująca liczba towarów: 2.22%.

Jaka jest dostępność leku Seretide® Dysk 500?

Na terenie naszego kraju lek Seretide® Dysk 500 ma na stanie mniejszość aptek. Możemy więc powiedzieć bez cienia wątpliwości, iż są to leki trudno dostępne.

Czy Seretide® Dysk 500 jest lekiem refundowanym?

Seretide® Dysk 500 jest lekiem refundowanym. Wysokość refundacji preparatu Seretide® Dysk 500 wynosi R - Ryczałt, IB - Inwalida wojenny i rodzina, PO - Pełniący obowiązki obronne.

Czy Seretide® Dysk 500 jest lekiem na receptę?

Seretide® Dysk 500 jest lekiem na receptę.

Rezerwując lek na witrynie KtoMaLek powinieneś wiedzieć, iż podczas kupowania leku w aptece musisz posiadać przy sobie receptę.


Seretide® Dysk 500 opinie.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: