Oxycort interakcje ulotka aerozol na skórę, zawiesina (3,1mg+9,3mg)/g 55 ml

Dostępny w ponad połowie aptek

 

Oxycort aerozol na skórę, zawiesina | (3,1mg+9,3mg)/g | 55 ml

Rodzaj: lek na receptę
Substancja czynna: Hydrocortisonum, Oxytetracyclinum
Producent: TARCHOMIŃSKIE ZAKŁADY FARM. POLFA S.A.Opis produktu Oxycort

Wskazania

Produkt leczniczy stosuje się w miejscowym leczeniu stanów zapalnych skóry powikłanych zakażeniem bakteryjnym, w przebiegu następujących chorób: liszajec, zapalenie mieszków włosowych, alergiczne choroby skóry - pokrzywka, wyprysk, świerzbiączka; oparzenia i odmrożenia I stopnia; stany po ukąszeniach owadów; róża.

Działanie

- przeciwzapalne - przeciwwysiękoweSkład

1 g zawiesiny zawiera 9,30 mg oksytetracykliny chlorowodorku (Oxytetracyclini hydrochloridum) i 3,10 mg hydrokortyzonu (Hydrocortisonum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz pkt. 6.1.


Przeciwwskazania

Nadwrażliwości na oksytetracyklinę, hydrokortyzon lub na jakąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

Grzybicze, gruźlicze lub wirusowe zakażenia skóry (np. opryszczka, ospa wietrzna)

Nowotwory skóry i stany przedrakowe

Trądzik zwykły i różowaty

Zapalenie skóry dookoła ust (dermatitis perioralis)

Uszkodzona skóra, rany


Działania niepożądane

Hydrokortyzon, steroidowy składnik produktu, może powodować wystąpienie miejscowych objawów niepożądanych, takich jak: pieczenie, świąd, podrażnienie w miejscu aplikacji produktu, nadmierne wysuszenie, zmiany zanikowe skóry, zapalenie kontaktowe skóry, zapalenie skóry wokół ust, maceracja skóry, zmiany trądzikopodobne, rozstępy, potówki, wysypka, nadmierne owłosienie, odbarwienie skóry, wtórne zakażenia skórne i zapalenie mieszków włosowych.

Podczas długotrwałego stosowania aerozolu i (lub) na duże powierzchnie skóry, hydrokortyzon może wchłaniać się do krwi i wywoływać ogólnoustrojowe objawy niepożądane charakterystyczne dla kortykosteroidów, w tym zahamowanie czynności nadnerczy (patrz punkt 4.4).

Produkt stosowany długotrwale na skórę twarzy może powodować zaniki skóry i rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Oksytetracyklina zawarta w produkcie może powodować miejscowe podrażnienie skóry, reakcje alergiczne, reakcje nadwrażliwości na światło i (lub) namnażanie drożdżaków lub opornych szczepów bakterii.


Dawkowanie

Dorośli Chorobowo zmienione miejsca na skórze spryskiwać strumieniem zawiesiny, trzymając pojemnik pionowo, główką rozpyłową do góry, w odległości od 15-20 cm, przez 1 do 3 sekund. Stosować od 2 do 4 razy na dobę w równych odstępach czasu.

Uwaga:Chronić oczy przed rozpylaną substancją. Nie wdychać rozpylanej substancji.

Przed każdym użyciem kilkakrotnie energicznie wstrząsnąć pojemnik. Po każdym nałożeniu produktu należy dokładnie umyć ręce mydłem i wodą.

Dzieci

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.


Środki ostrożności

Produkt przeznaczony jest tylko do stosowania miejscowego na skórę.

Nie wdychać rozpylanej substancji.

Chronić oczy przed kontaktem z aerozolem.

Unikać kontaktu produktu leczniczego z błonami śluzowymi.

Jeśli w miejscu aplikacji produktu wystąpi podrażnienie skóry, produkt należy odstawić.

Jeśli po 7 dniach stosowania nie ma poprawy, należy zaprzestać stosowania produktu, gdyż hydrokortyzon może maskować objawy rozszerzającego się zakażenia.

Należy unikać stosowania produktu długotrwale lub na duże powierzchnie skóry oraz nie należy stosować pod opatrunkami okluzyjnymi, ponieważ może dojść do zaniku naskórka, rozstępów i nadkażeń, oraz zwiększa się wchłanianie hydrokortyzonu do krwi. W takich przypadkach hydrokortyzon może wykazywać ogólnoustrojowe działania niepożądane charakterystyczne dla kortykosteroidów, włącznie z zahamowaniem czynności osi podwzgórzowo-przysadkowonadnerczowej (m.in. objawy zespołu Cushinga, glikozuria, hiperglikemia).

Jeśli wystąpią ogólnoustrojowe objawy niepożądane kortykosteroidów, należy bezwzględnie przerwać leczenie produktem oraz monitorować stężenie kortyzolu w moczu.

Należy unikać nasłoneczniania lub sztucznego promieniowania UV (np. solarium), ze względu na ryzyko fotodermatoz, związane z zawartością oksytetracykliny w produkcie.

Długotrwałe stosowanie oksytetracykliny i innych antybiotyków o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego może spowodować namnożenie opornych szczepów bakterii lub grzybów. W przypadku zakażeń wywołanych przez bakterie niewrażliwe na oksytetracyklinę lub przez grzyby, należy zastosować odpowiednie leczenie przeciwbakteryjne lub przeciwgrzybicze.


Przyjmowanie leku Oxycort w czasie ciąży

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Kortykosteroidy

    W tej kategorii znajdziesz leki stosowane w leczeniu chorób skóry należące do grupy kortykosteroidów do stosowania naskórnie. Dostępne w postaci maści, kremów, żeli itp.


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Statystyki Oxycort

Zgodnie z dostępnymi w bazie KtoMaLek.pl statystykami możemy zakomunikować, że sprzedaż w grupie leki stosowane w dermatologii uległa zmianie o 0.2%. Największa sprzedaż w kategorii leki stosowane w dermatologii została przez ktomalek.pl odnotowana dla wymienionych województw: opolskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie. Pomiędzy okresem z najwyższą sprzedażą produktów z grupy leki stosowane w dermatologii, do których należy Oxycort, a miesiącem, w którym zanotowaliśmy najniższą sprzedaż, występuje różnica, która wynosi 100.12%.

Oxycort - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

W serwisie KtoMaLek.pl można wyróżnić kategorię leki stosowane w dermatologii. Jednym z preparatów, które do niej zaliczmy jest Oxycort. Województwo mazowieckie jest bez dwóch zdań na pierwszym miejscu w przypadku wyszukiwań środków. Dodatkowe popularne leki z wymienionej grupy to Oxycort, Oxycort A (WIĘCEJ).

Potrafimy napisać, że w miesiącach kwiecień, październik, listopad przeprowadzana była największa liczba wyszukiwań dla produktu Oxycort. Najrzadziej lek był natomiast poszukiwany przez użytkowników w następujących miesiącach marzec, sierpień, wrzesień. 3.64% to liczba, która równa jest różnicy między opisanymi porami roku.

Substancje czynne leku Oxycort?

Lek zawiera wymienione substancje czynne: Hydrocortisonum, Oxytetracyclinum - 0.57% opakowań z grupy leki stosowane w dermatologii zawiera ten składnik.

Jaka jest dostępność leku Oxycort?

Większość aptek będących w serwisie KtoMaLek.pl ma wspomniany lek obecnie w swojej ofercie. Jest więc lekiem łatwo dostępnym na terenie Polski.

Czy Oxycort jest lekiem refundowanym?

Oxycort nie jest lekiem refundowanym.

Czy Oxycort jest lekiem na receptę?

Oxycort jest lekiem na receptę.

Rezerwując lek na stronie KtoMaLek.pl musisz mieć świadomość, że przy odbiorze leku w aptece będziesz musiał mieć przy sobie receptę.


Oxycort opinie.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: