Opatr. URGO Szybkie gojenie ran interakcje ulotka   8 szt.

Trudno dostępny w aptekach

 

Opatr. URGO Szybkie gojenie ran 8 szt.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: URGO SP.Z O.O.


Ten produkt występuje w więcej niż jednym opakowaniu.
Aby wybrać opis innego opakowania tego produktu, kliknij tutaj.


Opis produktu Opatr. URGO Szybkie gojenie ran

Kiedy stosujemy Opatr. URGO Szybkie gojenie ran?

Opatrunek jest przeznaczony do stosowania na rany powierzchniowe (skaleczenia, zadrapania) po ustaniu krwawienia. Opatrunek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat (młodsze dzieci mogą stosować opatrunek pod nadzorem rodziców lub osób dorosłych).

Opatr. URGO Szybkie gojenie ran - działanie

URGO Szybkie Gojenie Ran to samoprzylepne opatrunki, składające się z przezroczystego podłoża oraz kompresu hydrokoloidowego.

·Transparentne podłoże opatrunku jest nieprzepuszczalne dla wody, ergonomiczne, wyjątkowo cienkie, chroni przed uciskiem i otarciami.

·Opatrunek zapewnia dyskretną ochronę i dopasowuje się do miejsca rany

·Hydrokoloidowy kompres – zabezpiecza, tworzy środowisko korzystne dla szybkiegogojenia, a także umożliwia bezbolesne usuwanie opatrunku.

·Wodoodporny.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Opatr. URGO Szybkie gojenie ran?

Przeciwwskazany w przypadku oparzeń, zakażonych ran, ran z ryzykiem wtórnego zakażenia (szczególnie ran powstałych przed upływem ponad 24 godzin), zapaleniu tętnic kończyn dolnych oraz w przypadku zakażonej stopy cukrzycowej.


Opatr. URGO Szybkie gojenie ran - stosowanie

SPOSÓB UŻYCIA

1.Oczyścić i zdezynfekować ranę roztworem antyseptycznym, który nie zawiera alkoholu. Zatamować możliwe krwawienie i osuszyć ranę za pomocą sterylnego gazika.

2.Otworzyć saszetkę i wyjąć opatrunek. Opatrunek ogrzać w dłoniach, aby ułatwić jego formowanie

3.Zdjąć pierwszą osłonę ochronną, unikając dotykania palcami środkowej części plastra i umieścić opatrunek hydrokoloidowy centralnie na ranie. Rana musi być całkowicie przykryta kompresem hydrokoloidowym (część środkowa).

4.Zdjąć drugą osłonę, jednocześnie wygładzając i przyciskając krawędzie opatrunku, aby poprawić przyleganie.

STOSOWANIE

Opatrunek nie powinien pozostawać na miejscu dłużej niż od 2 do 3 dni.


Opatr. URGO Szybkie gojenie ran – jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie rozciągać opatrunku podczas nakładania, nie przecinać. Opatrunek do jednorazowego użytku: nie zmieniać położenia już nałożonego opatrunku, nie używać ponownie tego samego opatrunku (ryzyko zakażenia). W razie pozostania kleistych pozostałości hydrokoloidu na skórze zalecane jest namoczenie w wodzie. Nie stosować opatrunki ani nie usuwać już zastosowanego opatrunku i zasięgnąć porady lekarza: - jeżeli stan rany pogarsza się lub jeśli nie ma poprawy po 6 dniach stosowania, - w obecności objawów zakażenia (zaczerwienienie, ból, uczucie gorąca, obrzęk wokół rany, ropa itp.), - w razie jakichkolwiek wątpliwości lub dyskomfortu. Pacjenci z cukrzycą powinni stosować opatrunki hydrokoloidowe wyłącznie pod kontrolą lekarza lub pielęgniarki. W przypadku jakichkolwiek ran zlokalizowanych na twarzy należy zasięgnąć porady lekarza ze względów estetycznych. Nie używać opatrunków dłużej niż przez kolejne 30 dni.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.