NEOXEN

żel | 0,1 g/g | 50 g | Naproxenum

lek dostępny bez recepty | PHARMASWISS CZESKA REPUBLIKA S.R.O.

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece


NEOXEN interakcje ulotka żel 0,1 g/g 50 g

Opis

ULOTKA DLA PACJENTA: INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKA

Naproxen Plus, 100 mg/g, żel

(Naproxenum)

Należy przeczytać uważnie całą ulotkę, ponieważ zawiera ona ważne informacje dla pacjenta

Lek ten jest dostępny bez recepty, aby można było leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Aby jednak uzyskać dobry wynik leczenia, należy stosować lek Naproxen Plus ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce.

Należy zachować tę ulotkę, aby można ją było przeczytać ponownie w razie potrzeby.Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja.Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach należy skontaktować się z lekarzem.Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Spis treści ulotki:

Co to jest lek Naproxen Plus i w jakim celu się go stosuje Informacje ważne przed zastosowaniem leku Naproxen Plus Jak stosować lek Naproxen Plus Możliwe działania niepożądane Jak przechowywać lek Naproxen Plus Inne informacje 1.   CO TO JEST LEK NAPROXEN PLUS I W JAKIM CELU SIĘ GO STOSUJE

Lek Naproxen Plus ma postać żelu. W jego skład wchodzi substancja czynna - naproksen - w ilości 100 mg/g, należąca do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek stosuje się miejscowo na skórę przeciwbólowo i przeciwza­palnie.

W rezultacie następuje zmniejszenie bólu i obrzęku oraz powrót sprawności ruchowej. Lek wywołuje na skórze przyjemne uczucie chłodu.

Wskazania do stosowania:

-     ból mięśni i stawów po urazach (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania itp.);

-     stany zapalne tkanek miękkich (zapalenie ścięgien, więzadeł mięśni i stawów);

-     choroba zwyrodnieniowa stawów.

2.   INFORMACJE WAŻNE PRZED ZASTOSOWANIEM LEKU NAPROXEN PLUS

Kiedy nie stosować leku Naproxen Plus

-     jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną - naproksen lub na którykolwiek z pozostałych składników leku;

-     jeżeli u pacjenta występuje uczulenie (nadwrażliwość) na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz kwas acetylosalicylowy;

-     jeśli u pacjenta występuje stan zapalny, uszkodzenie skóry lub otwarte rany;

-     u dzieci do 3 lat.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Naproxen Plus

-     w przypadku wystąpienia w przeszłości reakcji alergicznych (wysypka, świąd, zaczerwienienie) podczas leczenia lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych;

-     gdy stosowany jest na duże powierzchnie skóry długotrwale, gdyż istnieje możliwość wystąpienia ogólnoustrojowych reakcji niepożądanych.

Po wystąpieniu wyżej wymienionych objawów należy odstawić lek.

UWAGA:

Nie należy stosować leku:

-     na błony śluzowe oraz do oczu - w razie przedostania się żelu do oczu lub na błony śluzowe należy go usunąć obficie spłukując wodą;

-      pod opatrunki (bandaże, plastry);

-      doustnie.

Ponadto, w okresie leczenia oraz 2 tygodnie po zakończeniu leczenia, należy unikać bezpośredniego światła słonecznego (również solarium).

Ze względu na możliwość wchłonięcia naproksenu do krwioobiegu należy zachować ostrożność podczas leczenia pacjentów z niewydolnością wątroby, nerek, owrzodzeniem przewodu pokarmowego i skazą krwotoczną.

Stosowanie leku Naproxen Plus z innymi lekami

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Lek Naproxen Plus może być stosowany jednocześnie z innymi postaciami farmaceutycznymi naproksenu (tabletki, czopki itp.).

Zachowanie szczególnej ostrożności u niektórych szcze­gólnych grup stosujących lek

Dzieci

Nie stosuje się leku u dzieci poniżej 3 lat. Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Leku nie należy stosować w czasie ciąży, z wyjątkiem przypadków zalecanych i nadzorowanych przez lekarza. Stosowanie naproksenu w ciąży wymaga starannego rozważenia potencjalnych korzyści dla matki oraz płodu, szczególnie w I i 111 trymestrze ciąży. Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn Brak danych dotyczących działań niepożądanych po zastosowaniu naproksenu podanego miejscowo na skórę mających wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

JAK STOSOWAĆ LEK NAPROXEN PLUS

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy przyjąć następujący schemat stosowania leku: nałożyć lek na skórę w ilości zależnej od rozmiarów bolącego miejsca (najczęściej pasek żelu około 4 cm), rozprowadzić w miejscu bólu i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Lek należy stosować od 2 do 6 razy na dobę, najczęściej w odstępach kilkugodzinnych. Nie należy stosować leku Naproxen Plus dłużej niż kilka tygodni (najczęściej do 4 tygodni).

Po zastosowaniu żelu należy umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy.

Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią lub nasilą się po upływie około 1 tygodnia stosowania leku, należy zasięgnąć porady lekarza.

W razie wystąpienia zaczerwienienia i podrażnienia skóry należy przerwać stosowanie leku do ustąpienia objawów, w razie nie ustąpienia objawów należy zgłosić się do lekarza.

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Naproxen Plus

Ze względu na niewielkie wchłanianie naproksenu przez skórę do krwioobiegu nie istnieje ryzyko przedawkowania lub zatrucia lekiem przeznaczonym do stosowania miejscowego. Jednakże, wskutek nieprawidłowego stosowania lub przypadkowego spożycia, możliwe jest wystąpienie ogólnoustrojowych objawów niepożądanych. W takim wypadku lekarz zastosuje postępowanie terapeutyczne właściwe dla zatruć niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. W razie przypadkowego spożycia leku należy skontaktować się z lekarzem.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Jak każdy lek, Naproxen Plus może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one występują. Zazwyczaj lek Naproxen Plus jest dobrze tolerowany.

Rzadko (u więcej niż 1 na 10 000 i mniej niż 1 na 1 000) może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, świąd), które przemija po odstawieniu leku. W przypadku, gdy Naproxen Plus jest stosowany długotrwale na duże powierzchnie skóry, mogą wystąpić ogólnoustrojowe

objawy niepożądane np. nudności, biegunka, senność, bóle głowy, reakcje nadwrażliwości (uczulenia). W takich przypadkach należy powiadomić lekarza. W przypadku wystąpienia duszności lub zmian skórnych należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, powiadomić lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

U niektórych osób, w czasie stosowania leku Naproxen Plus, mogą wystąpić inne objawy niepożądane. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

JAK PRZECHOWYWAĆ LEK NAPROXEN PLUS

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu. Leku nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C, nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Nie stosować leku Naproxen Plus po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu.

Nie stosować leku Naproxen Plus, jeśli nastąpi zmiana jego wyglądu zewnętrznego lub zapachu.

Leku nie wyrzucać do kanalizacji lub domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, co zrobić z lekiem, którego się już nie potrzebuje. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

INNE INFORMACJE

Co zawiera lek Naproxen Plus

Substancją czynną leku jest: naproksen. Inne składniki leku to: choliny chlorek, chloralu wodzian, lewomentol, etanol 96%, karbomer, trolamina, Nipaguard MPA, Winterminth 7201, woda oczyszczona.

Jak wygląda lek Naproxen Plus i co zawiera opakowanie

Naproxen Plus jest lekiem do użytku zewnętrznego w formie żelu, barwy białej, o kremowym odcieniu i zapachu charakterystycznym dla mentolu.

Opakowanie:

Pudełko tekturowe zawierające tubę z 50 g leku. Pudełko tekturowe zawierające 2 tuby po 50 g leku. Pudełko tekturowe zawierające tubę ze 100 g leku.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:

EMO-FARM Sp.zo.o. ul. Łódzka 52 95-054 Ksawerówemo-farm@valeant.comtel./fax +48/42/212 80 85

Data zatwierdzenia: 16.03.2010 r.


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Interakcje tego leku z żywnością mogą wpływać na ograniczenie skuteczności leczenia.

Poniżej znajduje się lista znanych nam interakcji tego leku z żywnością.

Na czczo/po posiłku

Interakcja
istotna

Dotyczy leków
NEOXEN

Na czczo/po posiłku

NLPZ stosowane na czczo mogą podrażniać śluzówkę żołądka. Działanie to jest szczególnie niebezpieczne w przypadku osób cierpiących na wrzody żołądka i dwunastnicy. Pokarm nie wpływa na biodostępność naproksenu, ale znacząco opóźnia wystąpienie jego maksymalnego stężenia we krwi. Zaleca się spożycie lekkiego posiłku przed zażyciem tego eku.

Inne

Interakcja
istotna

Dotyczy leków
NEOXEN

Inne

Spożywanie ryb bogatych w kwasy omega-3 (łosoś, tuńczyk, makrela) w czasie stosowania naproksenu, poprawia stan pacjentów z chorobami reumatycznymi. W przypadku leczenia chorób reumatycznych należy spożywać więcej ryb takich jak łosoś, makrela lub tuńczyk.

Nabiał (jony wapniowe)

Interakcja
mało istotna

Dotyczy leków
NEOXEN

Nabiał (jony wapniowe)

Nabiał wpływa ochronnie na błonę śluzową żołądka, dlatego zaleca się aby przyjmować naproksen łącznie z produktami nabiałowymi.


Inne opakowania


Grupy


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: