Mobilat interakcje ulotka maść (0,2g+1g+2g)/100g 50 g

Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

Mobilat maść | (0,2g+1g+2g)/100g | 50 g

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Mucopolisacch.Suprarenal extr.Acid.salic.
Producent: STADA ARZNEIMITTEL AGOpis produktu Mobilat

Wskazania

- Leczenie stanów pourazowych i miejscowych stanów zapalnych; - Terapia miejscowa stanów zapalnych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów i tkanek okołostawowych; - Miejscowe, wspomagające leczenie zmienionych zapalnie stawów w chorobach reumatycznych.

Działanie

Preparat Mobilat zawiera wyciąg z kory nadnerczy o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwwysiękowych. Działanie to wspomaga kwas salicylowy, który dodatkowo wywiera efekt przeciwbólowy i ułatwia penetrację do tkanek biologicznie czynnych składników preparatu Mobilat. Polisiarczan mukopolisacharydowy działa przeciwzapalnie i obniża miejscowo krzepliwość krwi, zwiększa przepływ tkankowy i przyspiesza regenerację tkanek.


Skład

100 g maści zawiera:- polisiarczan mukopolisacharydowy 0,2 g- kwas salicylowy 2,0 g- wyciąg z kory nadnerczy 1,0 g(zawiera 20 mg steroidów nadnerczy)- Podłoże maści do 100,0 gSubstancje pomocnicze:- alkohol mirystylowy,- alkohol cetylostearylowy,- woskowa podstawa maściowa,- kwas stearynowy,- glicerol,- etanoloamina,- 2-propanol,- wersenian sodu,- tymol,- woda oczyszczona.

Przeciwwskazania

Mobilat jest przeciwwskazany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy go także stosować w ospie wietrznej,w odczynach poszczepiennych, w zakażeniach bakteryjnych skóry, także na tle swoistym (gruźlica, kiła) i zakażeniach grzybiczych umiejscowionych w okolicy,w której planowano zastosować Mobilat. Przeciwwskazane jest także stosowanie preparatu Mobilat na dużej powierzchni skóry przez dłuższy czas w okresie ciąży,u niemowląt i małych dzieci, a także przy niewydolności nerek. W przypadku niemowląt, małych dzieci, kobiet w ciąży lub karmiących piersią, jak też w przypadku chorych z niewydolnością nerek o zastosowaniu preparatu Mobilat powinien zadecydować lekarz. Matki karmiące piersią nie mogą stosować preparatu Mobilatw okolicy piersi. Maść Mobilat powinna być stosowana na nieuszkodzoną skóręi należy unikać kontaktu maści z otwartymi ranami, oczami i błonami śluzowymi.

Działania niepożądane

W odosobnionych przypadkach mogą wystąpić miejscowe podrażnienia skóry lub uczulenia kontaktowe.

Dawkowanie

Mobilat maść jest preparatem do stosowania miejscowego, na skórę. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej należy 1-3 razy dziennie nakładać w zależności od leczonej powierzchni ciała 5-15 cm wyciśniętej maści i lekko wmasować. Maść można stosować pod opatrunkiem. Przedłużone stosowanie preparatu Mobilat na dużych obszarach powinno odbywać się pod kontrolą lekarza.

interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Mobilat - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

Z pomocą zebranych przez naszą wyszukiwarkę leków informacji jesteśmy w stanie napisać, iż w miesiącach wrzesień, listopad, grudzień przeprowadzono najwięcej zapytań dla produktu Mobilat. Najmniej intensywnie lek był natomiast wyszukiwany przez osoby w następujących miesiącach styczeń, maj, sierpień. 40.00% to ilość, która równa jest różnicy między opisanymi porami roku.

Jaka jest dostępność leku Mobilat?

Na terenie naszego kraju lek Mobilat ma na stanie mniejszość aptek. Jesteśmy w stanie więc poinformować bez cienia wątpliwości, iż są to leki trudno dostępne.

Czy Mobilat jest lekiem refundowanym?

Mobilat nie jest lekiem refundowanym.

Czy Mobilat jest lekiem na receptę?

Mobilat nie jest lekiem na receptę.


Mobilat opinie.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: