Szampon dziegciowy – kiedy po niego sięgnąć

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-04-21 11:50
Kobieta myje włosy pod prysznicem. Obok prezentacja produktów do pielęgnacji włosów Psorisel.

Szampon dziegciowy to kosmetyk na bazie dziegciu - produktu suchej destylacji drewna i kory różnych gatunków drzew. Dziegieć jest substancją nie bez przyczyny wykorzystywaną od lat w medycynie naturalnej. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom sprawdza się w pielęgnacji skóry z problemami. Szampon dziegciowy na łuszczycę to preparat, który nie maskuje problemów, ale faktycznie pomaga je zwalczać.

 

CO TO JEST DZIEGDZIEĆ?

Jak wygląda? ciemnobrązowa, smolista maź
Jak powstaje? produkt powstały w wyniku suchej destylacji drewna,
kory lub torfu: brzozowego, bukowego, sosnowego, jałowcowego
Jak działa? bakteriobójczy, grzybobójczy, antyseptyczny oraz dezynfekujący,
pomocny w AZS, ŁZS, świerzbie, łuszczycy, ropiejących ranach, wypryskach

 

Szampon dziegciowy - czemu warto stosować go na łuszczycę?

Szampon dziegciowy to niezbędny element pielęgnacji skóry dotkniętej łuszczycą. Jak działa dobrej jakości dziegciowy szampon? Jakie problemy rozwiązuje? Dlaczego warto po niego sięgnąć, jeśli zmagasz się z łuszczycą skóry głowy? (Czytaj więcej na temat szamponu dziegciowego: https://psorisel.pl/szampon-dziegciowy/)
  • Nadmierne łuszczenie się skóry - szampony z dziegciem swoją skuteczność zawdzięczają właściwościom antymitotycznym. Oznacza to, że składniki zawarte w takich produktach hamują nadmierne podziały komórkowe i spowalniają procesy rogowacenia i patologicznego złuszczania się martwego naskórka. Dziegieć ma ponadto korzystny wpływ na molekularne mechanizmy korygujące zaburzenia naskórkowe, czyli zapobiega dalszemu narastaniu naskórka. Dodatkowym atutem dziegciu jest uwrażliwienie skóry na wpływ promieniowania UV, które przyczynia się do zwalczania problemu.
  • Stan zapalny - szampon na łuszczycę z dziegciem tłumi niewspółmierną odpowiedź komórek naskórka na cytokiny, czyli naturalnie występujące w organizmie czynniki prozapalne. Taka nadmierna reakcja na cytokiny jest jednym z charakterystycznych objawów łuszczycy. Dziegieć działa zatem przeciwzapalnie i łagodząco.
  • Wtórne zakażenia bakteryjne - dzięki zawartości m.in. krezoli, dziegieć posiada właściwości odkażające. Zapobiega wnikaniu wszelkiego rodzaju drobnoustrojów; od bakterii po grzyby, poprzez naruszoną barierę naskórka. Co więcej, szampon dziegciowy skutecznie wspomaga odbudowę tej bariery.
  • Świąd - ze względu na obecność parafiny oraz paracetamolu pośród substancji wchodzących w skład dziegciu, szampon dziegciowy efektywnie łagodzi ból, świąd i dyskomfort, towarzyszący łuszczycy skóry głowy. Zapobiega drapaniu i w związku z tym dodatkowemu łuszczeniu się skóry.
  • Pielęgnacja włosów i skóry głowy - dobry szampon z dziegciem powinien w swoim składzie posiadać również szereg innych składników aktywnych, które zapewnią właściwą higienę i pielęgnację włosów i skóry podczas każdego mycia. Takie produkty wzmacniają włosy na całej długości, wygładzają je, zapobiegają ich łamaniu się i rozdwajaniu końcówek. Poza tym utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia oraz nadają włosom zdrową objętość.

Szampon z dziegciem Psorisel to kosmetyk, który mogę polecić każdemu, kto tak jak ja, boryka się z łuszczycą skóry głowy. Korzystam za namową dermatologa z bezpiecznych, naturalnych produktów, które nie tylko niwelują objawy łuszczycy, ale także dodatkowo pielęgnują skórę głowy - mówi pani Kalina z Zielonej Góry.

Szampon dziegciowy – sięgnij po Psorisel

psorisel
Psorisel do skóry z łuszczycą kupisz na https://psorisel.pl 
 
Szampon dziegciowy dobrej jakości znajdziesz w serii kosmetyków na łuszczycę Psorisel. Produkt ten, systematycznie stosowany, doskonale oczyszcza skórę, wzmacnia bariery ochronne naskórka, wspomaga regenerację i odbudowę komórek. Hamuje nadmierne łuszczenie się skóry. Przygotowuje skórę i włosy na przyjęcie kolejnych produktów pielęgnacyjnych. Jednocześnie szampon Psorisel sam w sobie, dzięki świetnej kompozycji substancji aktywnych, poprawia wygląd włosów. Zapobiega ich łamaniu się, wzmacnia i wygładza włosy oraz doskonale je nawilża.
 
Formuła szamponu Psorisel zawiera naturalne składniki aktywne: ekstrakty i oleje bogate w witaminy i minerały. Dobrze przebadane, bezpieczne dla skóry składniki. Równocześnie skład Psorisel jest wolny od chemicznych dodatków, takich jak PEG-i, SLS-y, parabeny i silkony. Nie znajdziemy w nim także sztucznych barwników czy syntetycznych zapachów. Dzięki temu kosmetyk jest delikatny dla skóry, nie działa na nią drażniąco. Chemiczne dodatki są tanie i poprawiają właściwości kosmetyku, dlatego producenci chętnie umieszczają je w kosmetykach, ale nie niosą ze sobą realnych właściwości pielęgnacyjnych. Mogą za to skórze szkodzić, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są kosmetyki od nich wolne.
 
Byłam zaskoczona, że produkt typowy dermokosmetyk tak dobrze radzi sobie z codzienną pielęgnacją włosów. Szampon Psorisel to dwa w jednym: zwalczasz łuszczycę i dbasz o włosy! Wszystkie osoby, borykające się z łuszczycą, powinny dać szansę temu produktowi, bo naprawdę warto - mówi pani Klara z Płocka.
 
Szampon dziegciowy Psorisel bazuje na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego. Jest zatem nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny i kompatybilny ze środowiskiem i mikrobiomem skóry głowy. Jakie składniki aktywne w nim znajdziemy?
  • dziegieć brzozowy – jest produktem suchej destylacji drewna brzozowego. Skutecznie wspomaga leczenie wszelkich chorób dermatologicznych o podłożu zapalnym, a więc również łuszczycy; działa odkażająco, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo oraz przeciwpasożytniczo; hamuje nadmierne łuszczenie się skóry, łagodzi świąd, działa regenerująco i odżywczo na skórę.
  • ekstrakt z wierzbówki kiprzycy – sprawdza się w terapii wspomagającej choroby o podłożu autoimmunologicznym, alergicznym, bo przyspiesza regenerację naskórka i gojenie się ran oraz pęknięć naskórka, zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się skóry.
  • ekstrakt z wierzby białej – substancja ceniona ze względu na właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antybakteryjne; wspomaga złuszczanie martwego naskórka i oczyszczanie skóry.
  • niacynamid (witamina B3) – normalizuje wydzielanie sebum, łagodzi szorstkość skóry, zapobiega patologicznemu łuszczeniu się, dodatkowo łagodzi stany zapalne.
  • pantenol (witamina B5) – substancja niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek naskórka, wspomaga jego bariery ochronne, przyspiesza regenerację skóry, łagodzi wszelkie podrażnienia, wspomaga gojenie się ran, nawilża i odżywia skórę, ponadto działa antybakteryjnie.
  • betaina – zapewnia skórze optymalny poziom nawilżenia, poprawia strukturę skóry i zapewnia jej należytą elastyczność.
  • glinka biała – wykazuje właściwości odżywcze, przeciwzapalne, oczyszczające i odświeżające, wspomaga regenerację podrażnień, poprawia ukrwienie skóry.
Szampon Psorisel wchodzi w skład zestawu specjalistycznych dermokosmetyków, wspomagających walkę z łuszczycą. Oprócz szamponu w zestawie znajduje się również złuszczający płyn do skóry głowy oraz odżywcza emulsja na noc.
Grafika przedstawia opakowanie płynu Psorisel oraz listę zawartych w nim składników aktywny.

Płyn do skóry głowy to produkt odpowiedzialny przede wszystkim za łagodzenie objawów łuszczycy, regenerację i odżywienie naskórka. Wykazuje on działanie przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, antybakteryjne oraz przeciwbólowe. Ponadto dzięki zawartości naturalnych składników jest on bezpieczny dla skóry wrażliwej i delikatnej. Zwiera on m.in. kwas salicylowy, sól Epsom, pantenol oraz olej konopny.

Grafika przedstawia opakowanie emulsji Psorisel oraz listę zawartych w nim składników aktywny.

Emulsja na noc to produkt przeznaczony do nakładania na skórę głowy. Dzięki działaniu wielu zawartych w niej składników aktywnych, jak chociażby pirytionian cynku, ichtiol, olej lniany czy skwalan roślinny działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, nawilżająco, odżywiająco oraz ochronnie. Stosowana regularnie wykazuje się wysoką skutecznością.

Taka trzy stopniowa kuracja pozwala zniwelować poszczególne objawy łuszczycy. Dzięki regularnemu stosowaniu wszystkich trzech produktów, osiągniesz jeszcze lepsze efekty. Nie tylko złagodzisz objawy łuszczycy, ale również zapobiegniesz jej nawrotom i ewentualnym powikłaniom. Seria jest komplementarna, produkty i ich składniki uzupełniają swoje działanie, dlatego dermokosmetyki Psorisel działają holistycznie. 

justyna masal

Łuszczyca to schorzenie skóry o złożonym, nie do końca zbadanym podłożu. Na razie nie znamy na nią skutecznego lekarstwa. Tylko kompleksowe podejście do problemu zapewni złagodzenie i stopniowe wygaszanie objawów choroby. Stosowanie specjalistycznych dermokosmetyków, przestrzeganie diety i unikanie stresu, cierpliwość i regularność, to najlepsze lekarstwa na łuszczycę – mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog.

Podsumowanie

Szampon z dziegciem to doskonałe uzupełnienie leczenia i standardowej pielęgnacji skóry dotkniętej łuszczycą. Oprócz szamponu warto sięgać również po inne specjalistyczne dermokosmetyki, np. z linii Psorisel. Dzięki temu jesteśmy w stanie zahamować nadmierne łuszczenie się naskórka, złagodzić stany zapalne i przywrócić skórze głowy równowagę.

FAQ

1. Czy dobry szampon dziegciowy może zawierać w swoim składzie parabeny, silikony, sztuczne barwniki lub substancje zapachowe?

Jeśli wybieramy szampon dziegciowy by wspomóc się w walce z łuszczycą skóry głowy, to powinniśmy wybierać produkty bez tych składników. Mogą one mieć drażniące działanie, a na pewno chcemy to uniknąć przy i tak już podrażnionej skórze głowy. Lepiej będzie sięgnąć po produkty bazujące na naturalnych składnikach aktywnych, jak np. te z serii Psorisel.

2. Jak należy stosować szampon dziegciowy?

Szampon na łuszczycę należy zaaplikować na zwilżone letnią wodą włosy oraz skórę głowy i delikatnie wmasować w skalp, aż do uzyskania piany. Zostawić pianę na włosach przez ok. 5 minut, a następnie dokładnie spłukać letnią wodą. Czynność można powtórzyć. 

3. Czy dziegieć, szampon z jego zawartością lub inne naturalne dermokosmetyki na łuszczycę, nie są zbyt delikatne, by faktycznie przynieść efekty?

To nieprawda, że kosmetyki na bazie substancji naturalnych są mniej skuteczne. W leczeniu łuszczycy bardzo ważne jest korzystanie z delikatnych detergentów, które łączy się z substancjami o właściwościach leczniczych. Dzięki przemyślanym składom kosmetyki na łuszczycę skutecznie wspomagają leczenie łuszczycy i nie powodują przy tym efektów ubocznych, ani powikłań.

Bibliografia

1. Błaszczyk H., Zalewska-Janowska A., Łuszczyca. Choroby skóry, 2009
2. Girolomoni G., Gisondi P., Łuszczyca a układowa odpowiedź zapalna, 2010
3. Borzęcki A., Koncewicz A., Raszewska-Famielec M., Dudra-Jastrzębska M., Epidemiologia łuszczycy w Polsce w latach 2008–2015, 2018
4. Oszukowska M., Kręgiel M., Kaczmarek B., Kaszuba A., Wskaźniki wydolności wątroby u pacjentów z łuszczycą, 2017
5. Christophers E., Psoriasis – epidemiology and clinical spectrum, 2001
6. Limaye K., Psoriasis: an overview and update, 2015

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów