Ceramidy w kosmetykach. Jaki krem ceramidowy ma najlepszy skład?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-06-22 12:11
Roller i kamień gua sha do masażu twarzy oraz miseczka wypełniona kremem lub maseczką do twarzy.

Ceramidy to jedne z najcenniejszych składników kosmetyków, których warto szukać w ich składzie. Są one odpowiedzialne za wiele procesów w organizmie, dzięki czemu stanowią cenny dodatek wielu preparatów. Jakie działanie mają ceramidy?

Jakie działanie mogą mieć kosmetyki z dodatkiem ceramidów?

Wspomniana osłona pełni funkcje ochronne – izoluje wnętrze komórki od szkodliwych czynników. Oprócz tego ceramidy mogą zatrzymywać w organizmie potrzebną wodę i tworzyć barierę chroniącą przed podrażnieniami. Jak widzisz, omawiany związki mają wiele zadań. Z tego powodu ceramidy w kosmetykach są tak często spotykane i pożądane w składzie.

Ceramidy w kosmetykach mogą spełniać wiele funkcji. Doceniają je przede wszystkim osoby z przesuszoną skórą – zatrzymywanie wody wpływa korzystnie na poziom nawilżenia. Połączone z problemem przesuszenia są też skłonności do podrażnień, które również są łagodzone przez kosmetyki z ceramidami. Dzięki tworzeniu ochronnej bariery na skórze sprawdzają się one w przypadku nawet dużych podrażnień. 

Ponadto kosmetyki z dodatkiem ceramidów są doceniane przez osoby z cerą dojrzałą. Preparaty pomagają bowiem wypełnić zmarszczki, a co za tym idzie – wygładzić twarz i sprawić, że będzie ona wyglądała młodziej. Poniżej przeczytasz o tym, które preparaty z dodatkiem ceramidów warto zastosować ze względu na ich świetny skład.

Serum regenerujące BasicLab z ceramidami 1%

Serum to skoncentrowana formuła kremu, czyli odżywcze działanie jest tutaj naprawdę silne. Preparat sprawdza się przede wszystkim u osób zmagających się z wyjątkowo dużymi przesuszeniami. Oprócz ceramidów w składzie możesz znaleźć m.in. witaminę E nazywaną też „witaminą młodości”. Ma ona właściwości antyoksydacyjne i chroni przed działaniem wolnych rodników. Dodatek probiotyku łagodzi mikrobiom i zachowuje go w dobrym stanie. Oprócz tego serum zawiera olej z ogórecznika, który kompleksowo odnawia i odżywia cerę.

Krem ceramidowy Good Cera Holika Holika

Preparat jest doceniany przede wszystkim przez osoby zmagające się z wyjątkowo suchą i wrażliwą twarzą. Jest on intensywnie regenerujący, a dodatkowo tworzy barierę chroniącą przed dostępem zanieczyszczeń. 

Ceramidy są wzbogacone m.in. wyciągiem z aloesu. Roślina ta jest znana ze swoich właściwości kojących, a dodatkowo pomaga utrzymać w skórze wodę. Innym korzystnym składnikiem jest ekstrakt z drożdży odpowiedzialny za polepszenie elastyczności i odporności cery. Masło shea jest z kolei odpowiedzialne za zmiękczanie cery.

Krem Balancium Comfort Ceramide Cosrx

Zaletą tego preparatu jest lekka formuła, która sprawia, że nie pozostawia on na skórze nieprzyjemnego wrażenia lepkości. Jeszcze większą korzyścią jest obecność wielu cennych składników. Warto tutaj zwrócić uwagę na hialuronian sodu, odpowiedzialny za wiązanie wody w skórze i zapobieganie jej utracie.

Ważny jest także niacynamid regulujący funkcjonowanie gruczołów łojowych. Sprawia to, że z kosmetyku skorzystają też osoby zmagające się z krostami. 

Pantenol i wyciąg z wąkroty azjatyckiej przyspieszą łagodzenie podrażnień.

Krem Supremelab Barrier Renew Bielenda

Preparat przeznaczony do aplikacji na noc zapewnia przede wszystkim intensywną regenerację. W składzie zawiera między innymi oleje roślinne z konopi i awokado. Są one odpowiedzialne za stworzenie ochronnej bariery wokół skóry i działają regenerująco. Oprócz tego o redukowanie wpływu czynników zewnętrznych dba skwalan, a działanie nawilżające wspiera dodatek glukozy.

Kremy ceramidami należą do jednych z najlepszych produktów nawilżających i regenerujących. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu przeglądowi wiesz już, które kosmetyki warto wybrać.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów