
Sprawdzamy
dostępność leków
w aptekach
Sprawdzamy dostępność
leków w aptekach
Sprawdzamy
dostępność leków
w aptekach
Sprawdzamy dostępność
leków w aptekach
1. Wskaż, gdzie jesteś
2. Znajdź potrzebny lek
3. Zarezerwuj on-line
4. Odbierz w aptece
Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!
Znajdź teraz najbliższe aptekiPolacy coraz chętniej wybierają na miejsce swojego wypoczynku kraje tropikalne. Często zapominamy o tym, że w krajach położonych w gorących strefach klimatycznych ukąszenia owadów mogą być przyczyną występowania chorób pasożytniczych oraz zakażeń wirusowych. Do ciężkich chorób tropikalnych należą malaria, żółta gorączka czy gorączka denga.
Pocenie się jest zjawiskiem powszechnym i towarzyszy nam w różnych sytuacjach w ciągu dnia - w trakcie uprawiania sportu, gdy się stresujemy, a także w bardziej upalne dni. Zdarza się jednak, że niektóre osoby pocą się za bardzo, co jest źródłem dużego dyskomfortu. Szczególnie uciążliwe jest pocenie się stóp. Jak można sobie z nim poradzić?
Aloes od lat cieszy się opinią rośliny o wielu zastosowaniach. Znany był już w starożytności, gdzie wykorzystywano jego lecznicze i kosmetyczne właściwości. Obecnie służy przede wszystkim jako surowiec kosmetyczny oraz produkt spożywczy, jest także składnikiem leków. Jakie są właściwości aloesu?
Siniaki to powszechne zjawisko, które towarzyszy nam już od czasów dzieciństwa. Są fizjologiczną reakcja organizmu na różne urazy. W zdecydowanej większości przypadków nie stanowią zagrożenia i stosunkowo szybko się wchłaniają. Czasem jednak zależy nam, by szybko pozbyć się siniaka. Czy są na to sposoby?
W październiku jesień już w pełni. Temperatury są znacznie niższe, przyroda obniża swoją aktywność, by przygotować się na zimowe chłody i opady śniegu. Mimo to w powietrzu nadal mogą utrzymywać się pyłki niektórych roślin. Jeżeli w tym czasie dokucza Ci katar sienny lub inne objawy alergii, lepiej sprawdź, co pyli w październiku.
Pocenie się jest fizjologiczną reakcją naszego organizmu na różne sytuacje. Pocimy się w trakcie intensywnych treningów, gdy temperatura powietrza jest wysoka, czy nawet w stresie. Zdarza się jednak, że nadmierne pocenie towarzyszy nam zupełnie bez powodu. Nie dajmy się jednak zwieść - intensywne pocenie się może świadczyć o chorobie.
11 lutego 2019 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny opublikował w sumie 14 decyzji wstrzymujących w obrocie leki na przeziębienie zawierające fenspiryd, w tym syropy dla dzieci i tabletki dla dorosłych. Zakazano wprowadzania do obrotu oraz wstrzymano w obrocie wszystkie serie tych leków. Których preparatów dotyczy decyzja GIF?
8 lutego 2019 r. na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego pojawiło się ostrzeżenie o wycofaniu z obrotu kilku serii preparatów przeznaczonych do nebulizacji – Budixon Neb, BENODIL oraz BDS N. Leki te stosuje się m.in. w leczeniu astmy lub przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Dlaczego zdecydowano o wycofaniu tych leków?
1 lutego 2019 r. na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego opublikowano dwie decyzje wycofujące z obrotu kilka serii leków na nadciśnienie – Loreblok, Loreblok HCT i Apo-Lozart. Przyczyną jest zanieczyszczenie zastosowanej substancji czynnej. Które serie leków zostały wycofane?
25 stycznia 2019 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży jednej serii popularnych kropli na katar - Sudafed XyloSpray HA. Krople te zmniejszają obrzęk błony śluzowej nosa i ułatwiają odpływ wydzieliny. Dlaczego GIF zdecydował o ich wycofaniu z aptek? O którą serię leku chodzi?
24 stycznia 2019 r. na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego pojawiła się decyzja dotycząca wycofania ze sprzedaży serii leku Irprestan, stosowanego w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Dlaczego GIF wycofał ten lek z obrotu?
18 stycznia 2019 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny opublikował decyzję wycofującą z obrotu serię leku PecFent. To już trzecie wycofanie z tym roku. Jaka była przyczyna takiej decyzji GIF i której serii leku ona dotyczy?
Wraz z początkiem nowego roku Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejne obwieszczenie w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Polski. Lista ta aktualizowana jest co dwa miesiące. Jakie leki znalazły się na wykazie?
Okres ciąży jest wyjątkowo trudny i wymagający, dlatego przyszła mama powinna szczególnie zadbać o swoje zdrowie i dietę. W codziennym jadłospisie należy zapewnić wszelkie niezbędne składniki budulcowe, energetyczne, oraz mikroelementy i witaminy, na które zapotrzebowanie jest znacznie zwiększone. Warto zwłaszcza zwrócić uwagę na witaminy, których niedobór może odbić się nie tylko na zdrowiu płodu, ale również matki.
Media z każdej strony atakują nas sloganami, że im mniej kalorii będziemy spożywać, tym szybciej osiągniemy wymarzoną wagę i szczupłą sylwetkę. Czy tak jest naprawdę? Ujemny bilans kaloryczny sprzyja spadkowi kilogramów, jednak każdy człowiek codzienne musi spożywać określoną liczbę kalorii, by organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Spożywając ich zbyt mało narażamy się na wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych.
Sól od dawna cieszy się ponurą sławą, jako jeden z czynników wpływających na rozwój chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, czy otyłość. Lekarze zalecają więc, by soli spożywać jak najmniej. Nie jest to jednak łatwe zadanie, ponieważ sól obecna jest w wielu produktach.
Czekolada uznawana jest za jeden z tych pokarmów, które mogą mieć niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dobrej jakości tabliczka tego smakołyku może korzystnie działać na nasz układ krwionośny, metabolizm cukru i tłuszczów, czy kondycję naszego układu nerwowego. Trzeba jednak wiedzieć, jaką czekoladę wybrać, by sobie nie zaszkodzić.
Zespół jelita nadwrażliwego to przewlekłe schorzenie, które jest przyczyną uciążliwych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Współcześnie nie ma konkretnej metody pozwalającej w pełni zdiagnozować zespół, dlatego też ostateczna diagnoza jest stawiana na podstawie objawów oraz eliminacji innych chorób. Według licznych badań na zespół jelita nadwrażliwego cierpi około 20% społeczeństwa.
Wątroba najczęściej przez długi czas nie daje wyraźnych objawów, które mogłyby świadczyć o jej obciążeniu bądź chorobie. Nieświadomi problemu jesteśmy narażeni na pogorszenie stanu zdrowia, szczególnie podczas stosowania w tym czasie niezdrowej diety, leków i suplementów, czy też spożywania alkoholu. Najprostszym sposobem na sprawdzenie kondycji wątroby jest wykonanie szybkiego testu na próby wątrobowe (ALT i AST) z apteki. Do niedawna - wykonanie tego typu badań z krwi - było możliwe tylko w laboratorium. Obecnie w aptekach w ramach programu opieki farmaceutycznej znajdziesz nie tylko suplementy i produkty lecznicze lecz również testy diagnostyczne, które w kilka minut pozwolą Ci sprawdzić czy wskazana jest konsultacja z lekarzem.
Jeszcze do niedawna tłuszcz uznawano za głównego winowajcę rozwoju chorób cywilizacyjnych. Jednak kolejne badania pokazują, że spożywanie tłuszczów, przede wszystkim tych roślinnych, może nam przynieść wiele zdrowotnych korzyści. Warto zwrócić szczególną uwagę, na rodzime oleje, w tym olej rzepakowy. Czy może się okazać zdrowszy od popularnej oliwy z oliwek?
Okres ciąży jest wyjątkowo trudny i wymagający, dlatego przyszła mama powinna szczególnie zadbać o swoje zdrowie i dietę. W codziennym jadłospisie należy zapewnić wszelkie niezbędne składniki budulcowe, energetyczne, oraz mikroelementy i witaminy, na które zapotrzebowanie jest znacznie zwiększone. Warto zwłaszcza zwrócić uwagę na witaminy, których niedobór może odbić się nie tylko na zdrowiu płodu, ale również matki.
Każda przyszła mama ma świadomość, że jej nawyki żywieniowe w trakcie ciąży mają wpływ zarówno na kondycję jej organizmu, jak i rozwijającego się płodu. Choć wiele się mówi na temat zdrowego żywienia, w praktyce nie jest to takie łatwe. Wiele osób nie wie, jak przygotowywać zdrowe posiłki, ile kalorii spożywać lub których produktów lepiej unikać.
Ciąża człowieka zazwyczaj trwa 40 tygodni. Okres ten do celów medycznych podzielony jest na trzy trymestry. Każdy trymestr trwa około trzy miesiące. W tym czasie dochodzi do wielu dynamicznych zmian w rozwoju płodu, które odczuwane są także przez przyszłą mamę. Jak przebiera rozwój ciąży w każdym z trymestrów?
Ciąża to nie tylko czas radosnego oczekiwania, ale również okres większej dbałości o zdrowie swoje i rozwijającego się płodu. Oznacza to wprowadzenie odpowiedniej aktywności fizycznej, zmianę diety i pielęgnację ciała, ale również wykonywanie szeregu badań diagnostycznych, które będą monitorować stan zdrowia kobiety i rozwój płodu. Jakie badania przyszła mama musi wykonywać przez te 9 miesięcy?
Gdy na świecie pojawia się dziecko, cała uwaga rodziców skupia się wyłącznie na nim. Świeżo upieczeni rodzice z jednej strony są pełni obaw, z drugiej zależy im, by opiekę nad maluchem sprawować jak najlepiej. W pierwszych dniach życia noworodka wiele wątpliwości budzi pielęgnacja tzw. kikuta pępowinowego. Czy należy go moczyć, a może wręcz przeciwnie? Jak należy go dezynfekować?
Comiesięczne krwawienie menstruacyjne przeważnie kojarzy się z dyskomfortem, który towarzyszy nam przez 2-3 dni. Są jednak takie osoby, dla których miesiączka wiąże się bólem, który wyklucza je z życia na kilka dni. Jak radzić sobie z tak bolesną miesiączką i o czym może ona świadczyć?
Choć mleko matki to najlepszy pokarm dla noworodka, zdarzają się sytuacje, gdy rodzice nie mają wyjścia i zmuszeni są podać dziecku mleko modyfikowane. Wokół tego tematu narosło wiele kontrowersji, jednak rynek mieszanek mlekozastępczych stale rośnie i sporo rodziców decyduje się na taką właśnie formę karmienia. Warto więc spytać, czy mleko modyfikowane jest bezpieczne dla Twojego dziecka?
Stopy służą nam przede wszystkim do przemieszczania się. Nie poświęcamy im zbyt wiele uwagi, często doprowadzając do zaniedbań. Przypominamy sobie o nich dopiero wtedy, gdy wysyłają nam niepokojące sygnały. Ból stopy może świadczyć o różnych dolegliwościach – od uszkodzeń mechanicznych po schorzenia reumatyczne.
Ból zlokalizowany w okolicy lędźwiowej zwykle odczytujemy jako problemy z kręgosłupem, tymczasem może to być sygnał, że nasze nerki nie działają prawidłowo. Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z bólem nerek? O jakich chorobach może on świadczyć?
O zaburzeniach nerwicowych mówi się coraz częściej. Dotykają one sporą część społeczeństwa, negatywnie wpływając na życie rodzinne i zawodowe. Ich głównym objawem jest nieprzemijający lęk, któremu mogą towarzyszyć inne dolegliwości. Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z nerwicą? Czy z tymi zaburzeniami można sobie poradzić?
Soczewki kontaktowe to popularna metoda korekcji wzroku, alternatywna dla okularów. W porównaniu do nich dają pacjentowi dużo więcej swobody, pozwalają na ruch oraz nieograniczone widzenie. Są niezauważalne, dyskretne, a ponadto oferują szereg możliwości. Najlepsze w szkłach kontaktowych jest to, że dzielą się na wiele wariantów, rodzajów i podrodzajów, a przed każdym pacjentem rozciąga się mnogość alternatyw. To sprawia, że korekcja wzroku za pomocą kontaktów jest zindywidualizowana, trafiona i optymalna dla każdego potencjalnego użytkownika. Pod warunkiem, że ten przed rozpoczęciem korygowania wzroku soczewkami, skontaktuje się z okulistą lub optometrystą, który dobierze mu odpowiednie szkła.
Współczesne tempo życia, nadmiar pracy i obowiązków oraz skracanie doby do minimum sprawiają, że coraz więcej osób cierpi na zaburzenia snu. Nic więc dziwnego, że poszukujemy skutecznych sposobów, by nasz sen, choć krótki, był bardziej efektywny i pozwalał odpowiednio się regenerować. W kontekście zaburzeń snu nie można nie wspomnieć o roli melatoniny, zwanej "hormonem snu".
Wątroba najczęściej przez długi czas nie daje wyraźnych objawów, które mogłyby świadczyć o jej obciążeniu bądź chorobie. Nieświadomi problemu jesteśmy narażeni na pogorszenie stanu zdrowia, szczególnie podczas stosowania w tym czasie niezdrowej diety, leków i suplementów, czy też spożywania alkoholu. Najprostszym sposobem na sprawdzenie kondycji wątroby jest wykonanie szybkiego testu na próby wątrobowe (ALT i AST) z apteki. Do niedawna - wykonanie tego typu badań z krwi - było możliwe tylko w laboratorium. Obecnie w aptekach w ramach programu opieki farmaceutycznej znajdziesz nie tylko suplementy i produkty lecznicze lecz również testy diagnostyczne, które w kilka minut pozwolą Ci sprawdzić czy wskazana jest konsultacja z lekarzem.
Gdy czeka nas wymagająca rozmowa kwalifikacyjna, bardzo ważny egzamin lub inne stresujące wydarzenie, nasze ciało może reagować w różny sposób. Jednym z często spotykanych objawów jest drżenie rąk, które przytrafia się ludziom niezależnie od wieku. Zdarza się jednak, że trzęsące się ręce są objawem choroby, dlatego lepiej go nie bagatelizować.
Cellulit jest jednym z najczęściej występujących defektów skórnych. Szacuje się, że na świecie ponad 80% kobiet, które ukończyły 20. rok życia zmaga się z cellulitem na skórze. Czy można się go całkowicie pozbyć? Co zrobić, by zahamować powstawanie tych nieestetycznych zmian?
Skóra człowieka jest narażona na wiele uszkodzeń. Zadbana i odżywiona jest stosunkowo odporna na urazy, trudniejsze warunki atmosferyczne czy zmianę wagi. Jednak tak, jak pozostałe elementy naszego ciała, jej możliwości są ograniczone. Gdy np. zbyt mocno przybieramy na wadze, skóra może ulec nadmiernemu rozciągnięciu i uszkodzeniu, w efekcie czego pojawiają się na niej rozstępy. Czy można się ich pozbyć? Co należy robić, by ich uniknąć?
Niedawno zapadł wyrok w głośnej sprawie dotyczącej pudrów dla dzieci kosmetycznej marki Johnson & Johnson. Sąd w Kalifornii przyznał blisko 5 miliardów dolarów odszkodowania 22 kobietom, które używały pudrowej zasypki do higieny miejsc intymnych, co miało doprowadzić do rozwoju raka jajnika.
Udowodniono naukowo, że mężczyźni w pierwszej kolejności zwracają uwagę na włosy. Im dłuższe i bujniejsze, tym biologicznie zdrowsza i lepsza wydaje się partnerka. Podobnie na włosy zwracają uwagę kobiety. Bruce Willis im mniej ma włosów, tym bardziej jest męski i to się sprawdza u niektórych panów, jednak często utrata czupryny jest powodem do wstydu. Panowie chcą jak najdłużej cieszyć się pięknymi włosami. Szczególnie jeśli w rodzinie występowały już przypadki łysienia. Dla kobiet i mężczyzn istnieje proste rozwiązanie.
W ostatnim czasie tatuaże stały się niezwykle popularną formą zdobienia ciała. Studia tatuażu prześcigają się w tworzeniu nowych technik i wzorów, które przyciągają kolejnych amatorów tej formy sztuki. Trzeba jednak pamiętać, że tatuaż to pamiątka na całe życie, która nie pozostaje obojętna dla naszego zdrowia. Warto zatem zadać sobie pytanie, czy tatuaże są zdrowe?
Kondycja paznokci może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu. Zgrubienia, przebarwienia czy nadmierne rozdwajanie, mogą być objawami różnych chorób. Częstą zmianą na płytce paznokcia są białe plamki. Niektórzy uważają, że sygnalizują one niedobory wapnia, jednak nie jest to prawda. Co oznaczają białe plamki na paznokciach?
Egzema, inaczej wyprysk, jest chorobą skóry objawiającą się stanem zapalnym w jej wierzchnich warstwach. Pojawiające się zmiany mają charakter przewlekły, co jest przyczyną dyskomfortu u chorego. Skóra swędzi, piecze, jest sucha i podatna na uszkodzenia. Czy da się wyleczyć egzemę?