Venoforton interakcje ulotka płyn doustny  125 g

Dostępny w większości aptek

 

Venoforton płyn doustny | 125 g


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty

Podmiot odpowiedzialny: TADEUSZ POLAŃSKI PRZEDSIĘBIORSTWO FARMACEUTYCZNE LEKI NATURY



Opis produktu Venoforton

Spis treści ulotki:
1. Co to jest lek Venoforton i w jakim celu się go stosuje.
2. Zanim zastosuje się lek Venoforton.
3. Jak stosować lek Venoforton.
4. Możliwe działania niepożądane.
5. Przechowywanie leku Venoforton.
6. Inne konieczne informacje dotyczące leku Venoforton.
1. Co to jest lek Venoforton i w jakim celu się go stosuje:
Venoforton jest produktem leczniczym roślinnym w postaci płynu doustnego, którego 100 g zawiera: Wyciąg z owoców kasztanowca (Intractum Hippocastani )-40,0g, nalewka z miłorzębu (Tinctura Ginkgo bilobae -37,0g, nalewka z kwiatostanu głogu (Crataegi tinctura)- 10,0g, wyciąg z ziela jemioły (Intracum Visci )- 10,0g, nalewka z ziela arniki (Tinctura Arnicae )-3,0g.
Wskazania do stosowania:
Venoforton jest lekiem roślinnym tradycyjnie stosowanym w objawach niewydolności żylnej (uczucie ciężkości i obrzęki nóg, żylaki), krążenia obwodowego (redukuje objawy zimnych nóg i drętwienia palców, pomocniczo w miażdżycy), łagodnie w niewydolności krążenia mózgowego (zawroty głowy, szumy uszne, osłabienie pamięci, zmniejszona koncentracja umysłowa).

Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.


2. Zanim zastosuje się lek Venoforton.
Venoforton zawiera alkohol etylowy (55-70% v/v) i może powodować szkodliwe działanie przy uszkodzeniu wątroby, alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniach mózgu, przy chorobach umysłowych. 
Wprawdzie wystąpienie działanie szkodliwego na nerki przy stosowaniu dawek zgodnych z zaleceniami jest praktycznie mało prawdopodobne, jednakże przy długotrwałym stosowaniu należy kontrolować parametry czynnościowe nerek.
Stosowanie leku Venoforton u dzieci:

Leku Venoforton nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia , ze względu na zawartość etanolu - 55-70% (v/v).
Ciąża i karmienie piersią:

Nie zaleca się stosowania leku Venoforton podczas ciąży i karmienia piersią.
Prowadzenia pojazdów i obsługa maszyn: Przy stosowaniu zgodnie z zaleconym dawkowaniem nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi urządzeń w ruchu.. Przy dawkach przekraczających zalecane może nastąpić osłabienie zdolności psychofizycznych, na skutek przyjęcia zwiększonej dawki etanolu.
Stosowanie innych leków:

Interakcje nieznane. Powinno się jednakże unikać stosowania preparatu równocześnie z gentamycyną. Ze względu na obecność nalewki z miłorzębu może dojść do zmiany czasu krzepnięcia podczas równoczesnego stosowania warfaryny.
3. Jak stosować lek Venoforton:
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 4 razy dziennie po 3 ml, 30 min przed jedzeniem, rozpuszczając lek w małej ilości wody, korzystnie soku owocowego.
W przypadku zażycia większej dawki leku Venoforton niż zalecana:
Przy znacznym przedawkowaniu leku mogą wystąpić objawy typowe dla zatrucia alkoholowego; biegunka, wymioty, zaburzenia koordynacji ruchowej, osłabienie mięśni. Należy zbadać wówczas czynność nerek.
W przypadku pominięcia dawki leku Venoforton:
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia dawki pominiętej.
4. Możliwe działania niepożądane:
Bardzo rzadko może wystąpić podrażnienie błony śluzowej żołądka i jelit. Sporadycznie mogą wystąpić nudności. Jak każdy lek, lek Venoforton może powodować działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów, niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
5. Przechowywanie leku Venoforton:
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25oC. Przechowywać w zamkniętych opakowaniach w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Dopuszczalne lekkie zmętnienie powstałe w czasie przechowywania. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
6. Inne informacje:

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy zwrócić się do przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Leki Natury” Tadeusz Polański, 08-500 Ryki; ul. Zielona 30, Polska. Tel/fax: (081) 865 10 69, 865 69 55.

Data opracowania ulotki: 25 wrzesień 2008r.


Charakterystyka produktu leczniczego Venoforton

Charakterystyka produktu leczniczego wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.


Interakcje Venoforton z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Venoforton z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Doustne preparaty przeciwzakrzepowe

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.