Urgo Oparzenia I Rany Powierzchowne wodoodporny interakcje ulotka opatrunek  4 szt.

Trudno dostępny w aptekach

 

Urgo Oparzenia I Rany Powierzchowne wodoodporny opatrunek | 4 szt.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: URGO SP.Z O.O.


Opis produktu Urgo Oparzenia I Rany Powierzchowne wodoodporny

Kiedy stosujemy Urgo Oparzenia I Rany Powierzchowne wodoodporny?

Leczenie powierzchownych oparzeń I stopnia, II stopnia oraz powierzchownych ran.

Urgo Oparzenia I Rany Powierzchowne wodoodporny - działanie

Półprzepuszczalne, oddychające podłoże, przepuszczalne dla pary wodnej, ale nieprzepuszczalne dla wody, ogranicza ryzyko zanieczyszczenia z zewnątrz.

· WCHAŁNIA WYSIĘK, dzięki wkładowi.

· Szybko UŚMIERZA ból.

· SPRZYJA GOJENIU: w kontakcie z wysiękiem z rany, dzięki obecności siateczki lipido-koloidowej (zgłoszony międzynarodowy wniosek patentowy), powstaje żel tworzący warunki sprzyjające gojeniu rany w wilgotnym środowisku.

· BEZBOLESNE USUWANIE: ponieważ opatrunek nie przywiera do rany.


Jaki jest skład Urgo Oparzenia I Rany Powierzchowne wodoodporny?

4 opatrunki o rozmiarze 10 x 7 cm.

Gotowy do użycia sterylny opatrunek w pojedynczym opakowaniu, składający się z następujących elementów: samoprzylepnego podłoża, grubego wkładu chłonnego, siateczki lipidowo-koloidowej, nieprzywierającej, przepuszczającej powietrze, składającej się z matrycy z hydrokoloidu i wazeliny.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Urgo Oparzenia I Rany Powierzchowne wodoodporny?

Nie używać w przypadku głębokich oparzeń II stopania oraz oparzeń III stopnia. W takich przypadkach konieczna jest konsultacja z lekarzem. Nie stosować na błony śluzowe. Nie stosować jako przykrycie lub do naprawy innych opatrunków. Przeciwwskazane w przypadku zapalenia tętnic kończyn dolnych. Przeciwwskazane w przypadku zakażonej stopy cukrzycowej. Nie używać dłużej niż przez kolejne 30 dni.


Urgo Oparzenia I Rany Powierzchowne wodoodporny - stosowanie

W przypadku osób poniżej 16. Roku życia, produkt musi być aplikowany przez osobę dorosłą.

W przypadku oparzenia: natychmiast umieścić oparzenie pod zimną wodą (ale nie lodowatą) i trzymać przez 15 minut, aby ograniczyć zasięg oparzenia. Jeżeli pojawiły się pęcherze, nie przebijać ich.

We wszystkich przypadkach:

· Dokładnie umyć ręce wodą i mydłem. Oczyścić ranę wodą lub roztworem soli fizjologicznej. Odkazić ranę i jej okolicę niezawierającym alkoholu roztworem antyseptycznym; w przypadku oparzeń nie stosować zabarwionych środków antyseptycznych, takich jak eozyna. Opłukać wodą lub roztworem soli fizjologicznej.

· Za pomocą sterylnego kompresu ostrożnie osuszyć zmianę osuszyć ranę i jej okolicę. Powstrzymać krwawienie stosując ucisk.

· Otworzyć saszetkę i wyjąć opatrunek. Opatrunek musi zostać użyty natychmiast po otwarciu saszetki.

· Przy nakładaniu opatrunku należy uważać, aby nie dotykać palcami samoprzylepnej części oraz zadbać o to, aby wkład (biała część) znalazł się na ranie. Zdjąć pierwsze skrzydełko ochronne; nałożyć opatrunek, wygładzając go w kierunku krawędzi, unikając zagięć, a także naprężania skóry lub opatrunku. Zdjąć drugie skrzydełko i postąpić w ten sam sposób.

Częstotliwość zmiany opatrunku: Powtórzyć nałożenie opatrunku, zgodnie z instrukcją użycia, po 24 godzinach, a następnie robić to co 48 godzin, od momentu wygojenia. Zmieniać opatrunek (również: jeśli po umyciu pod prysznicem opatrunek wydaje się wilgotny, jeśli opatrunek jest nasiąknięty krwią lub wysiękiem.

Zdejmowanie opatrunku: Ostrożnie zdjąć opatrunek. Jeśli pod opatrunkiem pozostał żel, spłukać go wodą.



Urgo Oparzenia I Rany Powierzchowne wodoodporny – jakie środki ostrożności należy zachować?

Zastosowanie ograniczone do miejscowego leczenia powierzchownych ran, których rozmiar nie przekracza rozmiaru wkładu. W przypadku oparzeń wkład musi być znacznie większy niż oparzenie, aby umożliwić wchłanianie wysięku (rozmiar wkładu, czyli białej części musi być co najmniej dwukrotnie większy od rozmiaru oparzenia). W przypadku ciał obcych w ranie, dużego krwawienia, ugryzienia, ostrego i/lub zabrudzonego przedmiotu lub w przypadku braku postępów gojenia po 6 dniach, należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. W przypadku wszelkich oparzeń u dzieci należy skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem. W przypadku wystąpienia objawów klinicznych miejscowego zakażenia (ciepło, zaczerwienienie rozciągające się na nieuszkodzoną skórę, ból, ropna wydzielina, obrzęk itd.) należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed nałożeniem opatrunku na twarz, ze względów estetycznych. Osoby z cukrzycą powinny używać opatrunków hydrokoloidowych wyłącznie pod nadzorem lekarza lub pielęgniarki. Parafina jest łatwopalna i może być absorbowana przez opatrunki, odzież i/lub pościel. Stosując dermatologiczne wyroby medyczne zawierające parafinę nie należy się zbliżać do ognia oraz należy przechowywać z dala od ognia odzież i/lub pościel, które miały kontakt ze skórą, a nie zostały odpowiednio oczyszczone.


Interakcje Urgo Oparzenia I Rany Powierzchowne wodoodporny z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Urgo Oparzenia I Rany Powierzchowne wodoodporny z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania Urgo Oparzenia I Rany Powierzchowne wodoodporny


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.