Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

Sumamigren tabletki powlekane | 50 mg | 6 tabl. | blister w pudełku


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek na receptę
Substancja czynna: Sumatriptanum
Podmiot odpowiedzialny: ZAKŁ. FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.



Opis produktu Sumamigren

Kiedy stosujemy lek Sumamigren?

Sumamigren jest wskazany w doraźnym zwalczaniu napadów migreny.

Sumamigren - działanie leku

Doraźne zwalczanie napadów migreny.


Jaki jest skład leku Sumamigren?

Tabletki powlekane, 1 tabletka powlekana zawiera 50 mg lub 100 mg sumatryptanu.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Sumamigren?

Nadwrażliwość na sumatryptan lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu; Leczenie klasterowych bólów głowy; Choroba niedokrwienna serca (dławica piersiowa, angina Prinzmetala, po przebytym zawale) oraz inne choroby układu sercowo-naczyniowego; Niedokrwienie mózgu (udar mózgowy, TIA); Choroby naczyń obwodowych (m.in. niedokrwienie jelit); Równoczesne stosowanie z inhibitorami monoaminoksydazy A (lek można stosować po upływie minimum 14 dni od zakończenia leczenia inhibitorami MAO A); Nieleczona choroba nadciśnieniowa; Równoczesne stosowanie z lekami zawierającymi ergotaminę lub jej pochodne, jak np. dihydroergotamina i metyzergid lub inne leki z grupy agonistów receptorów 5-HT1 (lek można stosować po upływie 24 godzin od zakończenia leczenia tymi preparatami); Ciężka niewydolność wątroby; Nie stosować w zapobieganiu napadom migrenowym.


Sumamigren – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Często: mrowienie, zawroty głowy, senność, przemijający wzrost ciśnienia tętniczego krwi wkrótce po podaniu leku, nagłe zaczerwienienie, zwłaszcza twarzy, u niektórych pacjentów występują nudności i wymioty, ale ich związek z podawaniem sumatryptanu nie jest jasny. Ból, uczucie gorąca, napięcia lub ucisku oraz uczucie ciężkości (objawy te zazwyczaj są przemijające, mogą być silne i występować w różnych częściach ciała, w tym w klatce piersiowej i gardle). Uczucie słabości, zmęczenie; Bardzo rzadko: niewielkie zmiany wartości parametrów czynności wątroby, objawy nadwrażliwości od zmian skórnych do rzadkich przypadków wstrząsu anafilaktycznego, napady drgawek (u osób z napadami drgawek stwierdzanymi w przeszłości lub współistniejącymi czynnikami predysponującymi do ich wystąpienia, jak i u osób bez czynników ryzyka), drżenie, dystonia, oczopląs, mroczek, migotanie światła, podwójne widzenie, zmiany w polu widzenia, utrata widzenia, w tym stałe ubytki widzenia, bradykardia, tachykardia, kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca, przemijające zmiany niedokrwienne w zapisie EKG, skurcz naczyń wieńcowych, zawał mięśnia sercowego, niedociśnienie, zespół Raynauda, niedokrwienne zapalenie okrężnicy.


Sumamigren - dawkowanie leku

Lek należy stosować jak najszybciej po wystąpieniu napadu migreny. Lek jest również skuteczny po zastosowaniu w czasie trwania napadu. Jednorazowa dawka leku wynosi 50 mg lub 100 mg i zależy od wrażliwości osobniczej pacjenta. W przypadku bólów migrenowych nawracających lub nie ustąpieniu objawów po podaniu jednorazowej dawki leku, następną dawkę można zastosować po upływie 2 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 200 mg na dobę. U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby, maksymalna dawka dobowa wynosi 50 mg.


Charakterystyka produktu leczniczego Sumamigren

Charakterystyka produktu leczniczego wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.


Interakcje Sumamigren z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje Sumamigren z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania Sumamigren


Grupy

  • Leki przeciwbólowe

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.