Lamifortan Active interakcje ulotka żel 10 mg/g 15 g | tuba

Brak informacji o dostępności produktu

 

Lamifortan Active żel | 10 mg/g | 15 g | tuba


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Terbinafini hydrochloridum
Podmiot odpowiedzialny: PHARMASWISS CZESKA REPUBLIKA S.R.O.



Opis produktu Lamifortan Active

Kiedy stosujemy lek Lamifortan Active?

Zakażenia grzybicze skóry (grzybica stóp, grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej) wywołane przez dermatofity. Łupież pstry.


Jaki jest skład leku Lamifortan Active?

1 gram żelu zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku (Terbinafini hydrochloridum).

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: metylu parahydroksybenzoesan (E 218) i propylu parahydroksybenzoesan (E 216).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Lamifortan Active?

Nadwrażliwość na substancję czynną (terbinafiny chlorowodorek) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.


Lamifortan Active – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Działania niepożądane obejmują łagodne i przemijające reakcje skórne w miejscu stosowania. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:

Bardzo rzadko (< 1/10 000, w tym pojedyncze przypadki): reakcje alergiczne, takie jak: wysypka, świąd, pęcherzowe zapalenie skóry i pokrzywka.

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych produkt leczniczy należy odstawić. Jego pozostałość należy usunąć z powierzchni skóry za pomocą rozpuszczalnika organicznego (etanol), a następnie miejsce to umyć ciepłą wodą z mydłem.

Niezbyt często (> 1/1 000, < 1/100): reakcje skórne w miejscu zastosowania: suchość skóry, podrażnienia skóry, uczucie pieczenia.


Lamifortan Active - dawkowanie leku

Sposób podawania

Produkt leczniczy jest przeznaczony do stosowania na skórę.

LAMIFORTAN active należy stosować raz na dobę we wszystkich wskazaniach.

Przed nałożeniem żelu należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię skóry, na którą będzie on nanoszony.

Cienką warstwę żelu należy nanieść na chorobowo zmienione miejsca na skórze i okolice, a następnie lekko wcierać. Jeżeli produkt leczniczy jest stosowany w fałdach skórnych (pod piersią, między palcami, między pośladkami, w pachwinach), to miejsca, na które naniesiono żel można przykryć gazą, zwłaszcza na noc.

Dorośli

Czas trwania kuracji (schemat dawkowania):

Grzybica stóp (Tinea pedis) - 1 tydzień raz na dobę.

Grzybica fałdów skórnych (np. Tinea cruris) - 1 tydzień raz na dobę.

Grzybica skóry gładkiej (Tinea corporis) - 1 tydzień raz na dobę. Łupież pstry (Pityriasis versicolor) - 1 tydzień raz na dobę.

Poprawę objawów klinicznych z reguły uzyskuje się już po kilku dniach.

Stosowanie nieregularne lub przedwczesne przerwanie leczenia grozi nawrotem choroby. Jeśli nie ma objawów poprawy po tygodniu stosowania produktu, należy zweryfikować diagnozę.

Zastosowanie produktu leczniczego LAMIFORTAN active u pacjentów w podeszłym wieku Nie ma danych wskazujących, że leczenie chorych w podeszłym wieku wymaga innego dawkowania oraz że u tych pacjentów mogą wystąpić działania niepożądane odmienne od obserwowanych u młodszych pacjentów.

Zastosowanie produktu leczniczego LAMTFORTAN active u dzieci

Nie zaleca się stosowania produktu LAMIFORTAN active u dzieci, gdyż nie ma wystarczających badań klinicznych dotyczących stosowania produktu leczniczego w tej grupie pacjentów.


Lamifortan Active – jakie środki ostrożności należy zachować?

Produkt leczniczy LAMIFORTAN active jest przeznaczony do stosowania wyłącznie na skórę. Nie należy stosować produktu leczniczego na błony śluzowe oraz do oczu - w przypadku przedostania się żelu do oczu lub na błony śluzowe należy go usunąć poprzez obfite spłukanie wodą.

Nie należy stosować produktu leczniczego doustnie.

Produkt leczniczy LAMIFORTAN active należy stosować szczególnie ostrożnie na skórę w miejscach, które mogą zostać podrażnione przez zawarty w preparacie alkohol, a szczególnie miejscach zmienionych zapalnie lub wrażliwych, takich jak twarz.

Ze względu na zawartość parahydroksybenzoesanu metylu (E 218) i parahydroksybenzoesanu propylu (E 216) (Nipaguard MPA), produkt leczniczy może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).


Przyjmowanie leku Lamifortan Active w czasie ciąży

Ciąża

Ze względu na bardzo ograniczone doświadczenie kliniczne, nie należy stosować produktu leczniczego LAMIFORTAN active u kobiet w ciąży, chyba że korzyści z leczenia produktem dla matki uzasadniają podjęcie takiego ryzyka.

Karmienie piersią

Produktu leczniczego LAMIFORTAN active nie należy stosować w okresie karmienia piersią, ponieważ substancja czynna (terbinafina) przenika do mleka matki. Niemowlęta i małe dzieci nie powinny mieć dostępu do leczonej skóry, w tym piersi.

Płodność

Badania toksycznego oddziaływania produktu leczniczego na płód i badania płodności na zwierzętach nie wykazały szkodliwego działania.


Interakcje Lamifortan Active z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje Lamifortan Active z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty przeciwgrzybicze

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.