Imipramin interakcje ulotka drażetki 10 mg 60 draż.

Brak informacji o dostępności produktu

 

Imipramin drażetki | 10 mg | 60 draż.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek na receptę
Substancja czynna: Imipraminum
Podmiot odpowiedzialny: ZAKŁ. FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.



Interakcje Imipramin z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje Imipramin z żywnością

Interakcje tego leku z żywnością mogą wpływać na ograniczenie skuteczności leczenia.

Poniżej znajduje się lista znanych nam interakcji tego leku z żywnością.

Interakcja bardzo istotna

Dotyczy leków
Imipramin

Inne

Posiłki bogate w tłuszcze powodują zwiększenie wchłaniania imipraminy z przewodu pokarmowego. Dochodzi do wzrostu stężenia leku i jego metabolitów we krwi, a tym samym ryzyka wystąpienia objawów niepożądanych (przyspieszenie czynności serca, spadek ciśnienia tętniczego krwi, napady drgawek, pobudzenie, zaburzenia świadomości, rozszerzenie źrenic). W czasie trwania terapii należy ograniczyć spożywanie tłustych pokarmów jak tłusta wędlina, smalec, masło, tłuste mleko itp.

Interakcja bardzo istotna

Dotyczy leków
Imipramin

Alkohol

Imipramina nasila sedatywne działanie etanolu, w wyniku czego dochodzi do zaburzeń zdolności psychomotorycznych (koordynacji, pamięci, uczenia się, reakcji wyboru). Interakcja ta powoduje również przyspieszenie akcji serca i wzrost ciśnienia krwi. Przewlekłe podawanie etanolu u pacjentów otrzymujących imipraminę powoduje proliferację siateczki endoplazmatycznej oraz wzrost zawartości protein i aktywności cytochromu P-450 w mikrosomach, co prowadzi do zwiększenia metabolizmu leku w wątrobie, szybszego wydalania z ustroju i zmniejszenia jego działania. U pacjentów przewlekle nadużywających alkoholu należy zwiększyć dawkę leku, ze względu na mniejsze stężenie imipraminy w osoczu, ale po powrocie do abstynencji - zmniejszyć. W czasie trwania terapii należy rozważyć niebezpieczeństwo związane z jednoczesnym stosowaniem leku i alkoholu.

Interakcja istotna

Dotyczy leków
Imipramin

Błonnik

Błonnik adsorbuje imipraminę, a tym samym zmniejsza jej wchłanianie z przewodu pokarmowego, co w efekcie prowadzi do zmniejszenia lub braku efektu terapeutycznego. Należy unikać nadmiaru błonnika w diecie i ograniczyć jego suplementację.


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.