Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku ZYRTEC z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ZYRTEC i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie FAMPRYDYNĘ oraz CETYRYZYNĘ. Jednoczesne stosowanie tych leków może spowodować wzrost stężenia famprydyny w organizmie i wystąpienie objawów jej niepożądanego działania. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia napadów drgawek, bezsenności, niepokoju, zaburzeń równowagi, zawrotów głowy, mrowienia i drętwienia skóry, drżeń, bólów głowy, zaburzeń rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ZYRTEC i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie HISTAMINĘ oraz CETYRYZYNĘ. Leki te działają przeciwstawnie, wobec czego, w przypadku ich jednoczesnego stosowania znacznie zmniejszy się skuteczność leczenia. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
ZYRTEC i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BRYMONIDYNĘ i CETYRYZYNĘ. Brymonidyna, obecna w kroplach ocznych, może przenikać do krwi i wchodzić w interakcje z innymi lekami. W tym przypadku w wyniku tego oddziaływania mogą wystąpić i nasilić się następujące objawy: senność w ciągu dnia, zawroty głowy, zaburzenia koncentracji. Wstrzymaj się od prowadzenia samochodu i obsługiwania niebezpiecznych urządzeń mechanicznych. W razie nasilenia wymienionych objawów lub wystąpienia innych reakcji które Cię zaniepokoją - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
ZYRTEC i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CETYRYZYNĘ i KANNABIDIOL. W wyniku ich jednoczesnego stosowania mogą wystąpić i nasilić się następujące objawy: senność w ciągu dnia, zawroty głowy, zaburzenia koncentracji, trudności z oceną sytuacji i podejmowaniem decyzji a także z wykonaniem zamierzonych ruchów. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. Wstrzymaj się od prowadzenia samochodu i obsługiwania niebezpiecznych urządzeń mechanicznych. W razie nasilenia wymienionych objawów lub wystąpienia innych reakcji które Cię zaniepokoją - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
ZYRTEC i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CETYRYZYNĘ i MIANSERYNĘ. W wyniku ich jednoczesnego stosowania mogą wystąpić i nasilić się następujące objawy: senność w ciągu dnia, zawroty głowy, zaburzenia koncentracji, trudności z oceną sytuacji i podejmowaniem decyzji a także z wykonaniem zamierzonych ruchów. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Wstrzymaj się od prowadzenia samochodu i obsługiwania niebezpiecznych urządzeń mechanicznych. W razie nasilenia wymienionych objawów lub wystąpienia innych reakcji które Cię zaniepokoją - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
ZYRTEC i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CETYRYZYNĘ i ZOPIKLON. W wyniku ich jednoczesnego stosowania mogą wystąpić i nasilić się następujące objawy: senność w ciągu dnia, zawroty głowy, zaburzenia koncentracji, trudności z oceną sytuacji i podejmowaniem decyzji a także z wykonaniem zamierzonych ruchów. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. Wstrzymaj się od prowadzenia samochodu i obsługiwania niebezpiecznych urządzeń mechanicznych. W razie nasilenia wymienionych objawów lub wystąpienia innych reakcji które Cię zaniepokoją - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
ZYRTEC i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CETYRYZYNĘ oraz ASENAPINĘ. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków może wystąpić nadmierna senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją, myśleniem, oceną sytuacji i z wykonaniem zamierzonych ruchów. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W przypadku nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
ZYRTEC i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CETYRYZYNĘ oraz DIHYDROKODEINĘ. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków odczuwalne może być nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją i wykonaniem zamierzonych precyzyjnych ruchów. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Zachowaj ostrożność przy prowadzeniu samochodu i obsługiwaniu urządzeń mechanicznych. W razie nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji ZYRTEC z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece