Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku ZYDELIG z innymi lekami


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ALFUZOSYNĘ oraz IDELALIZYB. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania alfuzosyny i zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Szczególnie niebezpieczne są znaczne spadki ciśnienia krwi i zaburzenia rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ZYDELIG i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BRYGATYNIB oraz IDELALIZYB. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować nasilenie działania brygatynibu i jego objawów niepożądanych. Jeżeli jednak Twój onkolog uzna, że takie połączenie leków jest konieczne to będzie czuwał nad skutecznością i bezpieczeństwem terapii. Informuj go o wszelkich niepokojących objawach.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie IDELALISIB oraz SILDENAFIL. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania sildenafilu i zwiększa ryzyko wystąpienia jego objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ZYDELIG i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie IDELALIZYB oraz APIKSABAN. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do nasilenia przeciwzakrzepowego działania apiksabanu, zwiększając ryzyko wystąpienia krwawień, a nawet poważnych krwotoków. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia kału lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ZYDELIG i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie IDELALIZYB oraz BOZENTAN. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować osłabienie działania idelalizybu, a tym samym zmniejszenie jego skuteczności. Wzrasta ponadto ryzyko wystąpienia objawów niepożądanego działania bozentanu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ZYDELIG i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie IDELALIZYBoraz CERYTYNIB. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania cerytynibu i zwiększa ryzyko wystąpienia jego działań niepożądanych. Najczęściej są to: nudności, wymioty, bóle brzucha i biegunka. Może również wzrosnąć stężenie glukozy we krwi. Zwiększa się także ryzyko wystąpienia groźnych zaburzeń rytmu serca. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, zbyt wolnego lub nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ZYDELIG i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie IDELALIZYB oraz CISAPRYD. Stosowanie obu leków równocześnie prowadzi do nasilenia działania cisaprydu i zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych zaburzeń rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ leki te nie powinny być jednocześnie stosowane. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ZYDELIG i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie IDELALIZYB oraz ERGOTAMINĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może nasilać działanie ergotaminy, powodując wystąpienie działań niepożądanych. Szczególnie niebezpieczny jest skurcz naczyń krwionośnych, prowadzący do niedokrwienia narządów wewnętrznych (serca, mózgu, jelit) i kończyn (blada, chłodna skóra, mrowienie i drętwienie dłoni i stóp, zwiększona podatność na zimno). Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ leki te nie powinny być jednocześnie stosowane. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia silnego bólu głowy, zaburzeń świadomości, bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, silnego bólu brzucha - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ZYDELIG i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie IDELALIZYB oraz PERAMPANEL. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do nasilenia działania perampanelu i jego objawów niepożądanych. Wystąpić może nadmierna senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją i wykonaniem zamierzonych ruchów, zaburzenia mowy, gniew, agresja, zaburzenia widzenia. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ZYDELIG i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie IDELALIZYB oraz SIPONIMOD. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanego działania siponimodu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji ZYDELIG z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece