Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku TUSSICOM z innymi lekami


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie DEKSTROMETORFAN oraz ACETYLOCYSTEINĘ. Dekstrometorfan hamuje odruch kaszlu, natomiast acetylocysteina rozrzedza wydzielinę i działa wykrztuśnie. Leków tych nie wolno zażywać jednocześnie. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie czasu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Nie zażywaj tych leków równocześnie! Nie zażywaj ambroksolu przed snem!


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie ACETYLOCYSTEINĘ oraz AMOKSYCYLINĘ. Łączne stosowanie tych leków może powodować zmniejszenie wchłaniania amoksacyliny z przewodu pokarmowego, przez co jej działanie może być słabsze. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienie interakcji, pomiędzy podaniem leków należy zachować co najmniej 2 h przerwy. W razie odczucia, że działanie antybiotyku jest za słabe, a choroba mimo jego przyjmowania nie ustępuje a także w przypadku wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie ACETYLOCYSTEINĘ oraz ERYTROMYCYNĘ. Acetylocysteina może zmniejszać wchłanianie erytromycyny z prawodu pokarmowego. Leczenie może nie przynosić spodziewanych efektów. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji TUSSICOM z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece