Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku TETRALYSAL - IR z innymi lekami


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie IZOTRETYNOINĘ oraz LYMECYKLINĘ. Stosowanie obu leków równocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia płynu mózgowo-rdzeniowego co objawia się silnym bólem głowy, nudnościami i wymiotami, zaburzeniami widzenia, a w końcu utratą wzroku. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ leki te nie powinny być przyjmowane łącznie. O wszelkich niepokojących objawach natychmiast informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
TETRALYSAL - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CEFAKLOR oraz LYMECYKLINĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może prowadzić do osłabienia bakteriobójczego działania cefakloru. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CEFUROKSYM oraz LYMECYKLINĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może prowadzić do osłabienia bakteriobójczego działania cefuroksymu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
TETRALYSAL - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie LYMECYKLINĘ oraz ERGOTAMINĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może nasilać działanie ergotaminy, powodując wystąpienie działań niepożądanych. Szczególnie niebezpieczny jest skurcz naczyń krwionośnych, prowadzący do niedokrwienia narządów wewnętrznych (serca, mózgu, jelit) i kończyn (blada, chłodna skóra, mrowienie i drętwienie dłoni i stóp, zwiększona podatność na zimno). Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia silnego bólu głowy, zaburzeń świadomości, bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, silnego bólu brzucha - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
TETRALYSAL - IR i
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie LYMECYKLINĘ oraz ETYNYLOESTRADIOL. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować osłabienie antykoncepcyjnego działania etynyloestradiolu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach. Stosuj dodatkowe metody antykoncepcji przez okres przyjmowania antybiotyku i przez co najmniej 7 dni po zakończeniu leczenia.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
TETRALYSAL - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie LYMECYKLINĘ oraz WERTEPORFINĘ. Leki te zwiększają wrażliwość skóry na promienie słoneczne. Skutkiem ich jednoczesnego stosowania jest znaczny wzrost ryzyka wystąpienia i nasilenia objawów poparzenia takich jak: zaczerwienienie, świąd, ból, pęcherze. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. Chroń skórę i oczy przed słońcem. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
TETRALYSAL - IR i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie ACENOKUMAROL oraz LYMECYKLINĘ. Stosowanie obu leków równocześnie prowadzi do nasilenia działania acenokumarolu i zwiększa ryzyko wystąpienia krwawień. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W razie wystąpienia spontanicznych krwawień np. z nosa, zwiększonej podatności do tworzenia siniaków lub wybroczyn, trudności w zatamowaniu krwawień nawet z niewielkich zranień lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
TETRALYSAL - IR i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie ATOWAKWON oraz LYMECYKLINĘ. Stosowanie obu leków równocześnie prowadzi do zmniejszenia skuteczności działania atowakwonu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie FUROSEMID oraz LYMECYKLINĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować pogorszenie pracy nerek, wzrost stężenia mocznika we krwi, a tym samym ryzyko wystąpienia mocznicy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. Regularnie wykonuj zlecone przez lekarza badania krwi. W przypadku wystąpienia nadmiernej drażliwości, uczucia drętwienia i skurczów mięśni, braku łaknienia, niesmaku w ustach, nudności, wymiotów, biegunki, zaburzań rytmu serca, zapachu amoniaku z ust, świądu skóry lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie KLOPIDOGREL oraz LYMECYKLINĘ. Lymecyklina może nasilić przeciwzakrzepowe działanie klopidogrelu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), ogólnego złego samopoczucia, osłabienia, znacznie wydłużonego krwawienia z wszelkich zranień, krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia kału lub innych niepokojących objawów - niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji TETRALYSAL - IR z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece