Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

 TESPROFEN
TESPROFEN 

Interakcje leku TESPROFEN z innymi lekami


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie LEWODOPĘ oraz SAFINAMID. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do nasilenia działania safinamidu. Wzrasta ryzyko nadmiernego obniżenia ciśnienia krwi przy zmianie pozycji ciała z leżącej na stojącą objawiającego się osłabieniem, zawrotami głowy, a nawet omdleniem. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
TESPROFEN i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie LEWODOPĘ oraz WITAMINĘ B6. Stosowanie obu leków jednocześnie może osłabiać lub całkowicie hamować działanie lewodopy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
mało istotna

Dotyczy
TESPROFEN i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie TEMAZEPAM oraz LEWODOPĘ. Stosowanie obu leków równocześnie może powodować osłabienie działania lewodopy. Mogą się więc nasilić objawy choroby Parkinsona takie jak: sztywność i wzmożone napięcie mięśniowe, drżenie, trudność z wykonywaniem szybkich i precyzyjnych ruchów. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W przypadku stwierdzenia niewystarczającej skuteczności leku zawierającego lewodopę - skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji TESPROFEN z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece