Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku TESLOR z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
TESLOR i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie HISTAMINĘ oraz DESLORATADYNĘ. Leki te działają przeciwstawnie, wobec czego, w przypadku ich jednoczesnego stosowania znacznie zmniejszy się skuteczność leczenia. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
TESLOR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DESLORATADYNĘ oraz PITOLISANT. Stosowanie obu leków równocześnie prowadzi do osłabienia działania pitolisantu. Leczenie może nie przynosić spodziewanej poprawy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, to konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
TESLOR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ESZOPIKLON i DESLORATADYNĘ. W wyniku ich jednoczesnego stosowania mogą wystąpić i nasilić się następujące objawy: senność w ciągu dnia, zawroty głowy, zaburzenia koncentracji, trudności z oceną sytuacji i podejmowaniem decyzji a także z wykonaniem zamierzonych ruchów. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Wstrzymaj się od prowadzenia samochodu i obsługiwania niebezpiecznych urządzeń mechanicznych. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
TESLOR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie TRANYLCYPROMINĘ oraz DESLORATADYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do wystąpienia i nasilenia objawów niepożądanych takich jak: suchość w ustach, zaparcia, trudności z oddawaniem moczu, przyspieszenie rytmu serca, zaburzenia widzenia, zaburzenia koncentracji i pamięci, zaburzenia świadomości, majaczenie. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie DESLORATADYNĘ oraz BETAHISTYNĘ. Stosowanie obu leków równocześnie może osłabiać działanie betahistyny, w związku z czym objawy zespołu Ménière’a mogą być nasilone (zawroty głowy, szumy uszne, utrata słuchu, nudności). Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
TESLOR i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie DESLORATADYNĘ oraz DALTEPARYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może zmniejszać skuteczność przeciwzakrzepowego działania dalteparyny. Wzrasta więc ryzyko wystąpienia zakrzepów. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana może być konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie DESLORATADYNĘ oraz FLUKONAZOL. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować wystąpienie i nasilenie dolegliwości ze strony wątroby. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia bólu brzucha, nudności, wymiotów, zażółcenia skóry i błon śluzowych lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
TESLOR i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie DESLORATADYNĘ oraz MEFLOCHINĘ. Stosowanie obu leków równocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych zaburzeń rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń lub innych niepokojących objawów- natychmiast skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie DESLORATADYNĘ oraz MIRTAZAPINĘ. Stosowanie obu leków równocześnie może spowodować nadmierne uspokojenie, senność, zaburzenia koordynacji ruchów, zaburzenia świadomości. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
TESLOR i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie DESLORATADYNĘ oraz WEMURAFENIB. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nasilenie działania desloratadyny i wystąpienia objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji TESLOR z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece