Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku TAFRIL -A z innymi lekami


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CEFRADYNĘ oraz TAKROLIMUS. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia objawów ich niepożądanego działania na nerki. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmniejszonej lub zwiększonej ilości moczu, zmiany zabarwienia moczu, osłabienia, obrzęków, nieregularnego rytmu serca, wysokiego ciśnienia krwi lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
TAFRIL -A i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie ACENOKUMAROL oraz CEFRADYNĘ. Stosowanie obu leków równocześnie prowadzi do nasilenia działania acenokumarolu i zwiększa ryzyko wystąpienia krwawień. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W razie wystąpienia spontanicznych krwawień np. z nosa, zwiększonej podatności do tworzenia siniaków lub wybroczyn, trudności w zatamowaniu krwawień nawet z niewielkich zranień lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
TAFRIL -A i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie FUMARAN DIMETYLU oraz CEFRADYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości i zabarwienia moczu, obrzęków, skurczy mięśni lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie KOLCHICYNĘ oraz CEFRADYNĘ. Łączne stosowanie obu leków zwiększa ryzyko pogorszenia funkcji nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie zmniejszenia dobowej ilości oddawanego moczu, zmiany zabarwienia moczu, obrzęków, zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego krwi, bólu w okolicy lędźwiowej lub innych niepokojących objawów - natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji TAFRIL -A z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece