Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku SPORANOX - IR z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SPORANOX - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ABEMACYKLIB oraz ITRAKONAZOL. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do nasilenia działania abemacyklibu i znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia jego objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DEZOGESTREL oraz ITRAKONAZOL. Skutkiem jednoczesnego stosowania tych leków może być silniejsze działanie dezogestrelu. Wzrasta też ryzyko wystąpienia jego objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. Informuj lekarza o wszystkich niepokojących objawach.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DYDROGESTERON oraz ITRAKONAZOL. Skutkiem jednoczesnego stosowania tych leków może być silniejsze działanie dydrogesteronu. Wzrasta też ryzyko wystąpienia jego objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SPORANOX - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ELETRYPTAN oraz ITRAKONAZOL. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania eletryptanu i zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi, bólu w klatce piersiowej, nieregularnego rytmu serca, bardzo silnego bólu głowy lub brzucha - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SPORANOX - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ENKORAFENIB oraz ITRAKONAZOL. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania enkorafenibu i zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SPORANOX - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ENTREKTYNIB oraz ITRAKONAZOL. Stosowanie obu leków równocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanego działania entrektynibu. Szczególnie groźne mogą być zaburzenia rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SPORANOX - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ESZOPIKLON oraz ITRAKONAZOL. Stosowanie obu leków równocześnie może spowodować znaczne nasilenie i przedłużenie działania eszopiklonu i zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych takich jak: senność w ciągu dnia, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, zaburzenia świadomości, niepokój, omamy, zaburzenia oddychania (zwłaszcza u osób chorujących na astmę lub inne schorzenia układu oddechowego). Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SPORANOX - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FOSTAMATINIB oraz ITRAKONAZOL. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia i nasilenia objawów niepożądanego działania fostamatinibu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie IRYNOTEKAN oraz ITRAKONAZOL. Stosowanie obu leków jednocześnie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia i nasilenia objawów niepożądanego działania irynotekanu, a zwłaszcza biegunki, zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych a także zatorów w naczyniach krwionośnych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa, ponieważ irynotekan może być podawany po upływie co najmniej tygodnia od odstawienia itrakonazolu. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SPORANOX - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ITRAKONAZOL oraz APIKSABAN. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do nasilenia przeciwzakrzepowego działania apiksabanu, zwiększając ryzyko wystąpienia krwawień, a nawet poważnych krwotoków. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia kału lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji SPORANOX - IR z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece