Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

 SEROXAT - IR
SEROXAT - IR 

Interakcje leku SEROXAT - IR z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SEROXAT - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENELZYNĘ oraz PAROKSETYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SEROXAT - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie LISDEKSAMFETAMINĘ oraz PAROKSETYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania lisdeksamfetaminy i jej objawów niepożądanych. Wzrasta też ryzyko nadmiernego wzrostu poziomu serotoniny w mózgu i wystąpienia poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SEROXAT - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie MAPROTYLINĘ oraz PAROKSETYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenie działania maprotyliny i jej objawów niepożądanych. Może spowodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji, dreszczy, zlewnych potów, zaburzonej koordynacji ruchów, niepokoju, nadpobudliwości lub innych niepokojących objawów - natychmiast skontaktuj się z lekarzem.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie PAROKSETYNĘ oraz FLEKAINID. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania flekainidu i zwiększa ryzyko wystąpienia licznych objawów niepożądanych. Szczególnie niebezpieczne mogą być zaburzenia rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia nieregularnego rytmu serca, bólu w okolicy serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SEROXAT - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie PAROKSETYNĘ oraz FURAZOLIDON. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ paroksetyna może być przyjmowana dopiero po upływie co najmniej 14 od zakończenia leczenia furazolidonem. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji, dreszczy, zlewnych potów, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, nadpobudliwości - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SEROXAT - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie PAROKSETYNĘ oraz GRANISETRON. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych objawów niepożądanych: zaburzeń rytmu serca, wysokiego ciśnienia krwi, wymiotów, drgawek, gorączki, halucynacji. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń, drgawek, halucynacji - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie PAROKSETYNĘ oraz OKSYKODON. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania oksykodonu i zwiększa ryzyko wystąpienia jego działań niepożądanych. Mogą też wystąpić groźne objawy określane mianem zespołu serotoninowego. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia dużego spadku lub wzrostu ciśnienia krwi, zbyt wolnego lub nieregularnego rytmu serca, zaburzeń oddychania, wysokiej gorączki, pobudzenia, drgawek, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie PAROKSETYNĘ oraz ONDANSETRON.Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych objawów niepożądanych: zaburzeń rytmu serca, wysokiego ciśnienia krwi, wymiotów, drgawek, gorączki, halucynacji. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń, drgawek, halucynacji - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SEROXAT - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie PAROKSETYNĘ oraz SAFINAMID. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, bardzo wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji, dreszczy, zlewnych potów, zaburzonej koordynacji ruchów, niepokoju, nadpobudliwości lub innych niepokojących objawów - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SEROXAT - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie TAPENTADOL oraz PAROKSETYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia kołatania serca wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji SEROXAT - IR z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece