Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku SEPTOPAL - 20ER MINIKETTE z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SEPTOPAL - 20ER MINIKETTE i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ADEFOWIR oraz GENTAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek a także innych objawów niepożądanego działania adefowiru. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, wysokiego ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SEPTOPAL - 20ER MINIKETTE i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DEFERAZYROKS oraz GENTAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, wysokiego ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie EWEROLIMUS oraz GENTAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, wysokiego ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SEPTOPAL - 20ER MINIKETTE i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie TEMSIROLIMUS oraz GENTAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, wysokiego ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie FUROSEMID oraz GENTAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek i pogorszenia sluchu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, zaburzeń rytmu serca, pogorszenia słuchu lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie GENTAMYCYNĘ oraz TAKROLIMUS. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, zaburzeń rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie GENTAMYCYNĘ oraz TORASEMID. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko nasilenia ich niepożądanego działania na nerki i pogorszenia słuchu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia pogorszenia słuchu, nudności i wymiotów, zmniejszenia objętości oddawanego w ciągu doby moczu, zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego krwi, świądu skóry, nieregularnego rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie TENOFOWIR oraz GENTAMYCYNĘ. Stosowanie gentamycyny w zastrzykach lub wlewach dożylnych może spowodować zaburzenia w pracy nerek. Tenofowir zwiększa to ryzyko. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia nudności, zmian w ilości lub zabarwieniu moczu, obrzęków, świądu skóry, wzrostu ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca lub innych niepokojących objawów niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SEPTOPAL - 20ER MINIKETTE i


Pytasz o leki zawierające w swoim składzie GENTAMYCYNĘ oraz ATALUREN. Stosowanie gentamycyny w zastrzykach lub wlewach dożylnych może spowodować zaburzenia w pracy nerek. Jednoczesne przyjmowanie atalurenu znacznie zwiększa ryzyko tego działania. Ponadto zmniejszyć się może skuteczność atalurenu w leczeniu dystrofii mięśniowej. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania i jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, zmian w ilości lub zabarwieniu moczu, obrzęków, świądu skóry, wzrostu ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca lub innych niepokojących objawów niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
SEPTOPAL - 20ER MINIKETTE i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ACEKLOFENAK oraz GENTAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, wysokiego ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji SEPTOPAL - 20ER MINIKETTE z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece