Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku SALOFALK z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SALOFALK i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie ADEFOWIR oraz MESALAZYNĘ. Leki te mogą powodować zaburzenia w pracy nerek. Ich jednoczesne stosowanie zwiększa więc ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych wskazujących na to działanie. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, bólów brzucha, obrzęków, zmniejszonej ilości moczu, zmiany zabarwienia moczu, wysokiego ciśnienia krwi lub innych niepokojących objawów - niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SALOFALK i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie DEFERAZYROKS oraz MESALAZYNĘ. Leki te mogą powodować zaburzenia w pracy nerek. Ich jednoczesne stosowanie zwiększa więc ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych wskazujących na to działanie. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, bólów brzucha, obrzęków, zmniejszonej ilości moczu, zmiany zabarwienia moczu, wysokiego ciśnienia krwi lub innych niepokojących objawów - niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
SALOFALK i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie SIROLIMUS oraz MESALAZYNĘ. Leki te mogą powodować zaburzenia w pracy nerek. Ich jednoczesne stosowanie zwiększa więc ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych wskazujących na to działanie. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, bólów brzucha, obrzęków, zmniejszonej ilości moczu, zmiany zabarwienia moczu, wysokiego ciśnienia krwi lub innych niepokojących objawów - niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie TAKROLIMUS oraz MESALAZYNĘ. Leki te mogą powodować zaburzenia w pracy nerek. Ich jednoczesne stosowanie zwiększa więc ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych wskazujących na to działanie. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, bólów brzucha, obrzęków, zmniejszonej ilości moczu, zmiany zabarwienia moczu, wysokiego ciśnienia krwi lub innych niepokojących objawów - niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ACYKLOWIR oraz MESALAZYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko zmniejszenia wydolności nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, zaburzeń rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
SALOFALK i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DEKSLANZOPRAZOL oraz MESALAZYNĘ. Jednoczesne doustne stosowanie tych leków może skutkować zmniejszeniem wchłaniania mesalazyny z przewodu pokarmowego a tym samym osłabieniem jej działania. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ESOMEPRAZOL oraz MESALAZYNĘ. Jednoczesne doustne stosowanie tych leków może skutkować zmniejszeniem wchłaniania mesalazyny z przewodu pokarmowego a tym samym osłabieniem jej działania. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie LANZOPRAZOL oraz MESALAZYNĘ. Jednoczesne doustne stosowanie tych leków może skutkować zmniejszeniem wchłaniania mesalazyny z przewodu pokarmowego a tym samym osłabieniem jej działania. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie METOTREKSAT i MESALAZYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych metotreksatu, a zwłaszcza zmniejszenia liczby krwinek białych, czerwonych i płytek krwi, uszkodzenia wątroby i nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia osłabienia, nudności, wymiotów, bólu brzucha (zwłaszcza w prawym boku), zażółcenia skóry, obrzęków, zmniejszonej ilości moczu, krwawień (np. z nosa), smolistego stolca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji SALOFALK z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece