Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku RILUTEK z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
RILUTEK i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie OSILODROSTAT oraz RYLUZOL. Jednoczesne stosowanie tych leków zwiększa ryzyko wystąpienia i nasilenia objawów niepożądanego działania ryluzolu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
RILUTEK i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie PYRAZYNAMID oraz RYLUZOL. Leki te mogą niekorzystnie wpływać na wątrobę. Ich jednoczesne stosowanie zwiększa więc ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy tego narządu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich przyjmowania. Unikaj spożywania napojów alkoholowych. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, silnego bólu brzucha zwłaszcza po prawej stronie, zażółcenia skóry, ciemnego zabarwienia moczu, jasnego stolca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
RILUTEK i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie RILUZOL oraz NALTREKSON. Leki te mogą niekorzystnie wpływać na wątrobę. Ich jednoczesne stosowanie zwiększa więc ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy tego narządu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Jeżeli chorujesz na jakiekolwiek schorzenia wątroby poinformuj o tym fakcie lekarza. W razie wystąpienia dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, zażółcenia skóry, zmiany zabarwienia moczu lub stolca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
RILUTEK i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie RYLUZOL oraz ASPARAGINAZĘ. Leki te mogą niekorzystnie wpływać na wątrobę. Ich jednoczesne stosowanie zwiększa więc ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy tego narządu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, zażółcenia skóry, zmiany zabarwienia moczu lub stolca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
RILUTEK i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie RYLUZOL oraz TRABEKTEDYNĘ. Leki te mogą niekorzystnie wpływać na wątrobę. Ich jednoczesne stosowanie zwiększa więc ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy tego narządu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia silnego bólu brzucha, zażółcenia skóry, zmiany zabarwienia moczu lub stolca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
RILUTEK i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie METYLDOPĘ oraz RYLUZOL. Niepożądanym skutkiem działania tych leków mogą być zaburzenia w pracy wątroby. Jeżeli leki stosowane są jednocześnie, to ryzyko wystąpienia dolegliwości ze strony wątroby jest większe. W przypadku gdy leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany sposobu dawkowania. Jeżeli leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, bólu brzucha (zwłaszcza po prawej stronie), zażółcenia skóry, zmiany zabarwienia moczu lub stolca lub innych niepokojących objawów - skonsultuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
RILUTEK i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie RYFAMPICYNĘ oraz RYLUZOL. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do osłabienia działania ryluzolu. Leczenie może nie przynosić spodziewanych efektów. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
RILUTEK i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie RYLUZOL oraz KWAS OBETYCHOLOWY. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nasilenie objawów niepożądanego działania ryluzolu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie RYLUZOL oraz MEKSYLETYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować nasilenie działania ryluzolu i wystąpienie objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji RILUTEK z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece