Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku PENTOHEXAL RETARD - IR z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
PENTOHEXAL RETARD - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie INOTERSEN oraz PENTOKSYFILINĘ. Jednoczesne stosowanie tych leków może spowodować znaczne zmniejszenie krzepliwości krwi. Oznacza to zwiększone ryzyko wystąpienia krwawień a nawet krwotoków. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), ogólnego złego samopoczucia, znacznie wydłużonego czasu krzepnięcia krwi z drobnych zranień, krwiaków podskórnych, obecności krwi w moczu, kale lub plwocinie, smolistego zabarwienia stolca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
PENTOHEXAL RETARD - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DIFLUNIZAL oraz PENTOKSYFILINĘ. Leki te zmniejszają krzepliwość krwi, a więc ich jednoczesne stosowanie spowoduje nasilenie tego działania i zwiększy ryzyko krwawień. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), osłabienia, znacznie wydłużonego krwawienia z wszelkich zranień, krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia kału lub innych niepokojących objawów - niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
PENTOHEXAL RETARD - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KAPLACYZUMAB oraz PENTOKSYFILINĘ. Jednoczesne stosowanie tych leków zwiększa ryzyko wystąpienia krwawień a nawet krwotoków. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), osłabienia, krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia kału, obecności krwi w moczu, kale lub plwocinie lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
PENTOHEXAL RETARD - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie PENTOKSYFILINĘ oraz ABROCYTYNIB. Jednoczesne stosowanie tych leków zwiększa ryzyko wystąpienia krwawień i krwotoków. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), ogólnego złego samopoczucia, znacznie wydłużonego czasu krzepnięcia krwi z drobnych zranień, krwiaków podskórnych, obecności krwi w moczu, kale lub plwocinie, smolistego zabarwienia stolca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
PENTOHEXAL RETARD - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie PENTOKSYFILINĘ oraz FEDRATYNIB. Jednoczesne stosowanie tych leków zwiększa ryzyko wystąpienia krwawień. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia stolca, czerwonego lub brunatnego zabarwienia moczu, obecności krwi w kale lub plwocinie, wymiotów przypominających fusy z kawy - natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
PENTOHEXAL RETARD - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie PENTOKSYFILINĘ oraz GIWOSYRAN. Skutkiem jednoczesnego stosowania tych leków może być silniejsze działanie pentoksyfiliny. Wzrasta też ryzyko wystąpienia jej objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie PENTOKSYFILINĘ oraz KETOPROFEN. Jednoczesne stosowanie tych leków zwiększa ryzyko wystąpienia krwawień. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), osłabienia, znacznie wydłużonego krwawienia z wszelkich zranień, krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia stolca, obecności krwi w moczu, kale lub plwocinie lub innych niepokojących objawów - niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie PENTOKSYFILINĘ oraz METOKSALEN. Skutkiem jednoczesnego stosowania tych leków może być silniejsze działanie pentoksyfiliny. Wzrasta też ryzyko wystąpienia jej objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
PENTOHEXAL RETARD - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie PENTOKSYFILINĘ oraz OSILODROSTAT. Skutkiem jednoczesnego stosowania tych leków może być nasilenie działania pentoksyfiliny i jej objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
PENTOHEXAL RETARD - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie PENTOKSYFILINĘ oraz RUKAPARYB. Skutkiem jednoczesnego stosowania tych leków może być silniejsze działanie pentoksyfiliny. Wzrasta też ryzyko wystąpienia jej objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji PENTOHEXAL RETARD - IR z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece