Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

 ORTANOL MUT
ORTANOL MUT 

Interakcje leku ORTANOL MUT z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ORTANOL MUT i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DAKOMITYNIB oraz OMEPRAZOL. Jednoczesne stosowanie tych leków może spowodować znaczne zmniejszenie wchłaniania dakomitynibu z przewodu pokarmowego a tym samym osłabienie jego przeciwnowotworowego działania. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ORTANOL MUT i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie GLEKAPREWIR oraz OMEPRAZOL. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować osłabienie działania glekaprewiru. Tym samym nie będzie on skuteczny w walce z wirusem zapalenia wątroby typu C. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie METOTREKSAT i OMEPRAZOL. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych metotreksatu, a zwłaszcza zmniejszenia liczby krwinek białych, czerwonych i płytek krwi, uszkodzenia wątroby i nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia osłabienia, nudności, wymiotów, bólu brzucha (zwłaszcza w prawym boku), zażółcenia skóry, obrzęków, zmniejszonej ilości moczu, krwawień (np. z nosa), smolistego stolca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ORTANOL MUT i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie OMEPRAZOL oraz NERATYNIB. Jednoczesne stosowanie tych leków może spowodować osłabienie przeciwnowotworowego działania neratynibu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu przyjmowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ORTANOL MUT i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie SOTORASIB oraz OMEPRAZOL. Jednoczesne stosowanie tych leków może spowodować znaczne zmniejszenie wchłaniania sotorasibu z przewodu pokarmowego a tym samym osłabienie jego przeciwnowotworowego działania. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ORTANOL MUT i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie ATAZANAWIR oraz OMEPRAZOL. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do znacznego osłabienia przeciwwirusowego działania nelfinawiru. Leczenie może być całkowicie nieskuteczne. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie CITALOPRAM oraz OMEPRAZOL. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować wystąpienie groźnych zaburzeń rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie ERLOTYNIB oraz OMEPRAZOL. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do osłabienia przeciwnowotworowego działania erlotynibu. Leczenie może okazać się nieskuteczne. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie GEFITYNIB oraz OMEPRAZOL. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do osłabienia przeciwnowotworowego działania gefitynibu. Leczenie może okazać się nieskuteczne. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ORTANOL MUT i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie INDYNAWIR oraz OMEPRAZOL. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do znacznego osłabienia przeciwwirusowego działania indynawiru. Leczenie może być całkowicie nieskuteczne. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji ORTANOL MUT z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece