Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

 OKSAZEPAM TZF
OKSAZEPAM TZF 

Interakcje leku OKSAZEPAM TZF z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
OKSAZEPAM TZF i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie OKSAZEPAM oraz DIHYDROKODEINĘ. Stosowanie obu leków równocześnie może spowodować znaczne nasilenie objawów niepożądanych takich jak: senność w ciągu dnia, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, zaburzenia świadomości, niepokój. Istnieje także ryzyko wystąpienia halucynacji, zaburzeń oddychania i śpiączki. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia zaburzeń oddychania i utraty przytomności konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
OKSAZEPAM TZF i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie OKSAZEPAM oraz KLOZAPINĘ. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków może wystąpić nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, zaburzenia świadomości, zaburzenia oddychania, znaczny spadek ciśnienia krwi a nawet utrata przytomności. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
OKSAZEPAM TZF i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie OKSAZEPAM oraz PETYDYNĘ. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków może wystąpić nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją i wykonaniem zamierzonych ruchów. Istnieje też ryzyko wystąpienia poważnych zaburzeń oddychania prowadzących do śpiączki a nawet zagrażających życiu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. Informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach. W razie wystąpienia trudności z oddychaniem, utraty świadomości - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie BUPRENORFINĘ oraz OKSAZEPAM. Stosowanie obu leków równocześnie może spowodować znaczne nasilenie objawów niepożądanych takich jak: senność w ciągu dnia, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, zaburzenia świadomości, niepokój, omamy, zaburzenia oddychania, śpiączkę. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia zaburzeń oddychania i utraty przytomności konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
OKSAZEPAM TZF i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie LEWOMETADON oraz OKSAZEPAM. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków możesz odczuwać nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją, myśleniem, oceną sytuacji i wykonaniem zamierzonych ruchów. Wzrasta ryzyko wystąpienia zaburzeń oddychania i śpiączki. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia duszności, płytkiego i rzadkiego oddechu, śpiączki - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie METADON oraz OKSAZEPAM. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków możesz odczuwać nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją, myśleniem, oceną sytuacji i wykonaniem zamierzonych ruchów. Wzrasta ryzyko wystąpienia zaburzeń oddychania i śpiączki. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia duszności, płytkiego i rzadkiego oddechu, śpiączki - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
OKSAZEPAM TZF i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie OKSAZEPAM oraz TAPENTADOL. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierne uspokojenie, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia oddychania (przyspieszone lub zwolnione tempo oddechu, duszności, zasinienie skóry, spłycenie oddechu). W najgroźniejszym przypadku może dojść do śpiączki lub zatrzymania oddychania. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie TRAMADOL oraz OKSAZEPAM. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków może wystąpić nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją i wykonaniem zamierzonych ruchów. Istnieje też ryzyko wystąpienia poważnych zaburzeń oddychania prowadzących do śpiączki a nawet zagrażających życiu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. Informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach. W razie wystąpienia trudności z oddychaniem, utraty świadomości - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BAKLOFEN oraz OKSAZEPAM. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków może wystąpić nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją, oceną sytuacji, wykonaniem zamierzonych i precyzyjnych ruchów. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BRYMONIDYNĘ i OKSAZEPAM. Brymonidyna, obecna w kroplach ocznych, może przenikać do krwi i wchodzić w interakcje z innymi lekami. W tym przypadku w wyniku tego oddziaływania mogą wystąpić i nasilić się następujące objawy: senność w ciągu dnia, zawroty głowy, zaburzenia koncentracji. Wstrzymaj się od prowadzenia samochodu i obsługiwania niebezpiecznych urządzeń mechanicznych. W razie nasilenia wymienionych objawów lub wystąpienia innych reakcji które Cię zaniepokoją - skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji OKSAZEPAM TZF z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece