Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku NORVIR z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NORVIR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ABEMACYKLIB oraz RYTONAWIR. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do nasilenia działania abemacyklibu i znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia jego objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ALFUZOSYNĘ oraz RYTONAWIR. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania alfuzosyny i zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Szczególnie niebezpieczne są znaczne spadki ciśnienia krwi i zaburzenia rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NORVIR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ELBASWIR oraz RYTONAWIR. Łączne przyjmowanie obu leków prowadzi do nasilenia działania elbaswiru i znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia jego objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ nie powinny być stosowane jednocześnie. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NORVIR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ELETRYPTAN oraz RYTONAWIR. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania eletryptanu i zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi, bólu w klatce piersiowej, nieregularnego rytmu serca, bardzo silnego bólu głowy lub brzucha - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NORVIR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ENKORAFENIB oraz RYTONAWIR. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania enkorafenibu i zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NORVIR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ENTREKTYNIB oraz RYTONAWIR. Stosowanie obu leków równocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanego działania entrektynibu. Szczególnie groźne mogą być zaburzenia rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NORVIR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ESZOPIKLON oraz RYTONAWIR. Stosowanie obu leków równocześnie może spowodować znaczne nasilenie i przedłużenie działania eszopiklonu i zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych takich jak: senność w ciągu dnia, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, zaburzenia świadomości, niepokój, omamy, zaburzenia oddychania (zwłaszcza u osób chorujących na astmę lub inne schorzenia układu oddechowego). Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NORVIR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ETRAWIRYNĘ oraz RYTONAWIR. Leki te są stosowane w terapii HIV, ale nie powinny być przyjmowane jednocześnie, ponieważ ich skuteczność jest wówczas znacznie mniejsza co grozi powstawaniem opornych szczepów wirusa.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NORVIR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FOSTAMATINIB oraz RYTONAWIR. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia i nasilenia objawów niepożądanego działania fostamatinibu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NORVIR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie GLEKAPREWIR oraz RYTONAWIR. Łączne przyjmowanie obu leków prowadzi do nasilenia działania glekaprewiru i znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia jego objawów niepożądanych. Nasilić mogą się także objawy niepożądanego działania rytonawiru. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ nie powinny być stosowane jednocześnie. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji NORVIR z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece