Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku NEOAZARINA z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NEOAZARINA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ASENAPINĘ oraz KODEINĘ. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków może wystąpić nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją, myśleniem, oceną sytuacji. Wzrasta też ryzyko wystąpienia zaburzeń oddychania. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NEOAZARINA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DANTROLEN oraz KODEINĘ. Jednoczesne stosowanie tych leków jest bardzo niebezpieczne. Może wystąpić: nadmierne uspokojenie, senność, zaburzenia świadomości, płytki oddech, spadek ciśnienia krwi, osłabienie, bladość skóry, omdlenie a nawet zgon. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W razie wystąpienia zaburzeń świadomości, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NEOAZARINA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ESZOPIKLON oraz KODEINĘ. Stosowanie obu leków równocześnie może spowodować znaczne nasilenie objawów niepożądanych takich jak: senność w ciągu dnia, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, zaburzenia świadomości, niepokój, omamy, zaburzenia oddychania, śpiączkę. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia zaburzeń oddychania i utraty przytomności konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NEOAZARINA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENELZYNĘ oraz KODEINĘ. Skutkiem jednoczesnego przyjmowania tych leków może być znaczny spadek ciśnienia krwi. Mogą też wystąpić zaburzenia oddychania a nawet utrata przytomności. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ mogą być one stosowane w odstępie co najmniej 14 dni. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia niskiego ciśnienia krwi, duszności, znacznego spłycenia i zwolnienia oddychania, omdlenia - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NEOAZARINA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KODEINĘ oraz DIHYDROKODEINĘ. Stosowanie obu leków równocześnie może spowodować znaczne nasilenie objawów niepożądanych takich jak: senność w ciągu dnia, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, zaburzenia świadomości, niepokój. Istnieje także ryzyko wystąpienia halucynacji, zaburzeń oddychania i śpiączki. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia zaburzeń oddychania i utraty przytomności konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NEOAZARINA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KODEINĘ oraz FURAZOLIDON. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia oddychania, senność, zaburzenia świadomości, omdlenia. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ kodeina może być przyjmowana po upływie co najmniej 14 dni od zakończenia leczenia furazolidonem. W razie wystąpienia wymienionych objawów niezbędna jest pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NEOAZARINA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KODEINĘ oraz KLOZAPINĘ. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków może wystąpić nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, zaburzenia świadomości, zaburzenia oddychania. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KODEINĘ oraz LINEZOLID. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, trudności z oddychaniem, wysoką gorączkę, zaburzenia i utratę świadomości. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NEOAZARINA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KODEINĘ oraz METOKARBAMOL. Jednoczesne stosowanie tych leków może spowodować: nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją, myśleniem, oceną sytuacji, wykonaniem zamierzonych i precyzyjnych ruchów. Mogą również wystąpić zaburzenia oddychania, duszności, spłycenie oddechu, śpiączka. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - należy skontaktować się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
NEOAZARINA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KODEINĘ oraz NALTREKSON. Naltrekson znacznie osłabia a nawet przeciwdziała działaniu kodeiny. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ leki te nie powinny być jednocześnie stosowane. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji NEOAZARINA z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece