Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku MADOPAR HBS ROCHE z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
MADOPAR HBS ROCHE i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENELZYNĘ oraz LEWODOPĘ. Skutkiem jednoczesnego przyjmowania tych leków może być gwałtowny wzrost ciśnienia krwi, który może spowodować uszkodzenie różnych narządów, zawał serca i wylew krwi do mózgu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ mogą być one stosowane w odstępie co najmniej 14 dni. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi (powyżej 180/100 mm Hg), silnych bólów głowy, wymiotów, bólu w klatce piersiowej, duszności, drgawek - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie AMISULPRYD oraz LEWODOPĘ. Stosowanie obu leków równocześnie może powodować osłabienie ich działania. Mogą się więc nasilić objawy choroby Parkinsona takie jak: sztywność i wzmożone napięcie mięśniowe, drżenie, trudność z wykonywaniem szybkich i precyzyjnych ruchów. Ponadto mogą wystąpić nadmierne spadki ciśnienia tętniczego, senność, zaburzenia koncentracji. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
MADOPAR HBS ROCHE i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie FURAZOLIDON oraz LEWODOPĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować gwałtowny wzrost ciśnienia krwi zagrażający udarem mózgu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ mogą być one stosowane w odstępie co najmniej 14 dni. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie LEVODOPĘ oraz LINEZOLID. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji, dreszczy, zlewnych potów, zaburzonej koordynacji ruchów, niepokoju, nadpobudliwości lub innych niepokojących objawów - natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
MADOPAR HBS ROCHE i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie LEWODOPĘ oraz METYLOFENIDAT. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji lub innych niepokojących objawów - natychmiast skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie LEWODOPĘ oraz WITAMINĘ B6. Stosowanie obu leków jednocześnie może osłabiać lub całkowicie hamować działanie lewodopy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
MADOPAR HBS ROCHE i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie TIORYDAZYNĘ oraz LEWODOPĘ. Stosowanie obu leków równocześnie może powodować osłabienie działania lewodopy. Mogą się więc nasilić objawy choroby Parkinsona takie jak: sztywność i wzmożone napięcie mięśniowe, drżenie, trudność z wykonywaniem szybkich i precyzyjnych ruchów. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W przypadku stwierdzenia niewystarczającej skuteczności leku zawierającego lewodopę lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
MADOPAR HBS ROCHE i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie ZUKLOPENTYKSOL oraz LEWODOPĘ. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do osłabienia działania lewodopy i nasilenia objawów choroby Parkinsona. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
MADOPAR HBS ROCHE i


Pytasz o leki zawierające w swoim składzie LEWODOPĘ oraz TRANYLCYPROMINĘ. Stosowanie tych leków jednocześnie może spowodować gwałtowny wzrost ciśnienia krwi, a w konsekwencji udar mózgu lub atak serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. Informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BRYMONIDYNĘ oraz LEWODOPĘ. Brymonidyna obecna w kroplach ocznych może przenikać do krwi i wchodzić w interakcje z innymi lekami. W tym przypadku stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, zmniejszenie koncentracji. W razie nasilenia wymienionych objawów lub wystąpienia innych niepokojących reakcji - skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji MADOPAR HBS ROCHE z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece