Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

 LINDRON
LINDRON 

Interakcje leku LINDRON z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
LINDRON i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KLODRONIAN oraz KWAS ALENDRONOWY. Leki te mają taki sam mechanizm działania. Równoczesne stosowanie może spowodować nasilenie ich działań niepożądanych a zwłaszcza znaczne obniżenie stężenia wapnia we krwi objawiające się zmęczeniem, niepokojem, drętwieniem i mrowieniem w okolicy ust, skurczami mięśni kończyn, groźnymi zaburzeniami rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja ponieważ leki te nie powinny byc jednocześnie stosowane. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KWAS IBANDRONOWY oraz KWAS ALENDRONOWY. Leki te mają taki sam mechanizm działania. Równoczesne stosowanie może spowodować nasilenie ich działań niepożądanych a zwłaszcza znaczne obniżenie stężenia wapnia we krwi objawiające się zmęczeniem, niepokojem, drętwieniem i mrowieniem w okolicy ust, skurczami mięśni kończyn, groźnymi zaburzeniami rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja ponieważ leki te nie powinny byc jednocześnie stosowane. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
LINDRON i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KWAS PAMIDRONOWY oraz KWAS ALENDRONOWY. Leki te mają taki sam mechanizm działania. Równoczesne stosowanie może spowodować nasilenie ich działań niepożądanych a zwłaszcza znaczne obniżenie stężenia wapnia we krwi objawiające się zmęczeniem, niepokojem, drętwieniem i mrowieniem w okolicy ust, skurczami mięśni kończyn, groźnymi zaburzeniami rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja ponieważ leki te nie powinny byc jednocześnie stosowane. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KWAS ZOLEDRONOWY oraz KWAS ALENDRONOWY. Leki te mają taki sam mechanizm działania. Równoczesne stosowanie może spowodować nasilenie ich działań niepożądanych a zwłaszcza znaczne obniżenie stężenia wapnia we krwi objawiające się zmęczeniem, niepokojem, drętwieniem i mrowieniem w okolicy ust, skurczami mięśni kończyn, groźnymi zaburzeniami rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja ponieważ leki te nie powinny byc jednocześnie stosowane. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
LINDRON i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie DEFERAZYROKS oraz KWAS ALENDRONOWY. Równoczesne stosowanie tych leków może wiązać się ze zwiększonym ryzykiem owrzodzeń i krwawień w obrębie przewodu pokarmowego. Jest to szczególnie niebezpieczne jeżeli już chorujesz na wrzody żołądka lub dwunastnicy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, bólu brzucha, wymiotów (zwłaszcza z domieszką krwi lub przypominających fusy z kawy), smolistego stolca lub innych niepokojących objawów – skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
LINDRON i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ALPELISYB oraz KWAS ALENDRONOWY. Równoczesne stosowanie tych leków może spowodować poważne zmiany w kościach szczęki i żuchwy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Dbaj o higienę jamy ustnej. Regularnie kontroluj stan zębów i jamy ustnej u swojego dentysty, a zwłaszcza w razie wystąpienia bólu i ruchomości zębów lub owrzodzeń w jamie ustnej. Informuj też onkologa o wszelkich niepokojących objawach.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
LINDRON i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENYLBUTAZON oraz KWAS ALENDRONOWY. Jednoczesne doustne przyjmowanie tych leków zwiększa ryzyko wystąpienia stanów zapalnych, krwawień, a nawet owrzodzeń w obrębie przewodu pokarmowego. Może to być szczególnie niebezpieczne jeżeli cierpisz na chorobę wrzodową żołądka, dwunastnicy, lub schorzenia zapalne jelit. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, uczucia ciężaru, dyskomfortu w nadbrzuszu, bólu brzucha, biegunki, krwi w kale, smolistych stolców, lub innych niepokojących objawów - niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
LINDRON i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie ACEMETACYNĘ oraz KWAS ALENDRONOWY. Równoczesne stosowanie tych leków zwiększa ryzyko wystąpienia stanów zapalnych i owrzodzeń w obrębie przewodu pokarmowego. Jest to szczególnie niebezpieczne jeżeli już chorujesz na wrzody żołądka lub dwunastnicy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, bólu brzucha, wymiotów (zwłaszcza z domieszką krwi lub przypominających fusy z kawy), smolistego stolca lub innych niepokojących objawów – skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie ALENDRONIAN oraz METAMIZOL. Stosowanie obu leków równocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia owrzodzeń żołądka i dwunastnicy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia bólu brzucha, uczucia pełności po posiłku, wymiotów (zwłaszcza z krwią lub przypominających fusy z kawy), smolistych stolców lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie AMIKACYNĘ oraz KWAS ALENDRONOWY. Równoczesne stosowanie tych leków może spowodować nadmierny spadek stężenia wapnia we krwi objawiający się zmęczeniem, niepokojem, drętwieniem i mrowieniem w okolicy ust, skurczami mięśni kończyn, nieregularnym biciem serca. Mogą też wystąpić zaburzenia w pracy nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji LINDRON z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece