Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

 KLACID
KLACID 

Interakcje leku KLACID z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
KLACID i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ABEMACYKLIB oraz KLARYTROMYCYNĘ. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do nasilenia działania abemacyklibu i znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia jego objawów niepożądanych. Ponadto leki te wywierają niekorzystny wpływ na wątrobę i skutkiem ich łącznego przyjmowania mogą być objawy wskazujące na zaburzenia funkcjonowania tego narządu: nudności, wymioty, bóle brzucha, świąd skóry, zażółcenie skóry i oczu, zmiana zabarwienia moczu i stolca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ALFUZOSYNĘ oraz KLARYTROMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania alfuzosyny i zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Szczególnie niebezpieczne są znaczne spadki ciśnienia krwi i zaburzenia rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
KLACID i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ELETRYPTAN oraz KLARYTROMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania eletryptanu i zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi, bólu w klatce piersiowej, nieregularnego rytmu serca, bardzo silnego bólu głowy lub brzucha - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
KLACID i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ENKORAFENIB oraz KLARYTROMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania enkorafenibu i zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Szczególnie groźne mogą być zaburzenia rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
KLACID i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ENTREKTYNIB oraz KLARYTROMYCYNĘ. Stosowanie obu leków równocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanego działania entrektynibu. Szczególnie groźne mogą być zaburzenia rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
KLACID i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ESZOPIKLON oraz KLARYTROMYCYNĘ. Stosowanie obu leków równocześnie może spowodować znaczne nasilenie i przedłużenie działania eszopiklonu i zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych takich jak: senność w ciągu dnia, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, zaburzenia świadomości, niepokój, omamy, zaburzenia oddychania (zwłaszcza u osób chorujących na astmę lub inne schorzenia układu oddechowego). Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
KLACID i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FINGOLIMOD oraz KLARYTROMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych zaburzeń rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
KLACID i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FOSTAMATINIB oraz KLARYTROMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia i nasilenia objawów niepożądanego działania fostamatinibu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie IRYNOTEKAN oraz KLARYTROMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia i nasilenia objawów niepożądanego działania irynotekanu, a zwłaszcza biegunki, zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych a także zatorów w naczyniach krwionośnych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa, ponieważ irynotekan może być podawany po upływie co najmniej tygodnia od odstawienia klarytromycyny. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
KLACID i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KARIPRAZYNĘ oraz KLARYTROMYCYNĘ. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do nasilenia działania kariprazyny i zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych objawów niepożądanych: znacznego obniżenia ciśnienia krwi, drgawek, objawów choroby Parkinsona a nawet ataku serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ leki te nie powinny być jednocześnie stosowane. Jeżeli muszą być jednocześnie stosowane, lekarz ustali ich dawkę i będzie czuwał nad bezpieczeństwem terapii. O wszelkich niepokojących objawach niezwłocznie informuj lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji KLACID z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece