Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku KALYDECO z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
KALYDECO i


Leki o które pytasz zawierają w składzie IWAKAFTOR oraz LETERMOWIR. Łączne przyjmowanie obu leków prowadzi do nasilenia działania iwakaftoru i zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
KALYDECO i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ABEMACYKLIB oraz IWAKAFTOR. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do nasilenia działania abemacyklibu i znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia jego objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ALFUZOSYNĘ oraz IWAKAFTOR. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania alfuzosyny i zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Szczególnie niebezpieczne są znaczne spadki ciśnienia krwi i zaburzenia rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
KALYDECO i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ELETRYPTAN oraz IWAKAFTOR. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania eletryptanu i zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi, bólu w klatce piersiowej, nieregularnego rytmu serca, bardzo silnego bólu głowy lub brzucha - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
KALYDECO i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENYTOINĘ oraz IWAKAFTOR. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować znaczne osłabienie działania iwakaftoru, tym samym nie będzie on skuteczny w leczeniu mukowiscydozy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
KALYDECO i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie IWAKAFTOR oraz APALUTAMID. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do znacznego osłabienia działania iwakaftoru. Może nastąpić nasilenie objawów mukowiscydozy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
KALYDECO i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie IWAKAFTOR oraz SIPONIMOD. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych zaburzeń rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KARBAMAZEPINĘ oraz IWAKAFTOR. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować znaczne osłabienie działania iwakaftoru. Tym samym nie będzie on skuteczny w leczeniu mukowiscydozy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji KALYDECO z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece