Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku HEPARIN NATRIUM-BRAUN 25000 LZ z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
HEPARIN NATRIUM-BRAUN 25000 LZ i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie HEPARYNĘ oraz APIKSABAN. Oba leki wykazują działanie przeciwzakrzepowe, dlatego ich łączne stosowanie spowoduje nasilenie tego działania, zwiększając ryzyko wystąpienia krwawień, a nawet poważnych krwotoków. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia kału lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
HEPARIN NATRIUM-BRAUN 25000 LZ i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie HEPARYNĘ oraz KABOZANTYNIB. Jednoczesne stosowanie tych leków zwiększa ryzyko wystąpienia krwawień a nawet krwotoków. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), osłabienia, krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia kału, obecności krwi w moczu, kale lub plwocinie lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
HEPARIN NATRIUM-BRAUN 25000 LZ i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie DALTEPARYNĘ oraz HEPARYNĘ. Oba leki wykazują działanie przeciwzakrzepowe, dlatego łączne ich stosowanie (nawet wtedy gdy heparyna stosowana jest w postaci żelu na skórę) może powodować nasilenie tego działania i wystąpienie krwawień. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. Jeżeli leki zapisał jeden lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia spontanicznych i niecodziennych krwawień np. z nosa, siniaków i wybroczyn, trudności w zatamowaniu krwawień nawet z niewielkich zranień lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
HEPARIN NATRIUM-BRAUN 25000 LZ i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie EDOXABAN oraz HEPARYNĘ. Leki te zmniejszają krzepliwość krwi i ich jednoczesne stosowanie prowadzi do nasilenia tego działania. Jeżeli heparyna podawana jest we wstrzyknięciach, to poważnie wzrasta ryzyko wystąpienia krwotoków i wylewów. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), ogólnego złego samopoczucia, osłabienia, znacznie wydłużonego krwawienia z wszelkich zranień, krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia kału lub innych niepokojących objawów - niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
HEPARIN NATRIUM-BRAUN 25000 LZ i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie HEPARYNĘ oraz WARFARYNĘ. Oba leki wykazują działanie przeciwzakrzepowe, dlatego skutkiem ich jednoczesnego stosowania będzie nasilenie tego działania, a tym samym zwiększone ryzyko krwawień. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), ogólnego złego samopoczucia, osłabienia, znacznie wydłużonego czasu krzepnięcia krwi, krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia kału lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
HEPARIN NATRIUM-BRAUN 25000 LZ i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie SULODEKSYD oraz HEPARYNĘ. Oba leki wykazują działanie przeciwzakrzepowe, dlatego łączne ich stosowanie może powodować nasilenie tego działania, zwiększając ryzyko krwawień, powstawania siniaków i wydłużenia czasu krwawienia z wszelkich zranień. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), ogólnego złego samopoczucia, osłabienia, znacznie wydłużonego czasu krzepnięcia krwi, krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia kału lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
HEPARIN NATRIUM-BRAUN 25000 LZ i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DIFLUNISAL oraz HEPARYNĘ. Diflunisal może znacznie nasilić przeciwzakrzepowe działanie heparyny zwiększając ryzyko krwawień i krwotoków. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), osłabienia, znacznie wydłużonego krwawienia z wszelkich zranień, krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia kału lub innych niepokojących objawów - niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie HEPARYNĘ oraz ASPARAGINAZĘ. Skutkiem przyjmowania asparaginazy może być zarówno zmniejszenie krzepliwości krwi objawiające się nadmiernymi krwawieniami, jak i występowanie zatorów i zakrzepów w naczyniach krwionośnych, co grozi niedokrwieniem ważnych dla życia narządów. Jednoczesne stosowanie heparyny zapobiega powstawaniu zakrzepów, ale zwiększa ryzyko krwawień. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia nadmiernych krwawień np. z nosa, krwiaków podskórnych, obecności krwi w moczu, kale lub plwocinie, czarnego zabarwienia stolca - skontaktuj się z lekarzem. W przypadku wystąpienia silnego bólu głowy, zaburzeń mowy, niedowładu ręki lub nogi, utraty przytomności - konieczna jest szybka pomoc lekarza


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie HEPARYNĘ oraz DROSPIRENON. Łączne stosowanie tych leków może prowadzić do nadmiernego wzrostu stężenia potasu we krwi. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia osłabienia mięśni, mrowienia, zaburzeń świadomości, zbyt wolnej lub niemiarowej pracy serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
HEPARIN NATRIUM-BRAUN 25000 LZ i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie WERTEPORFINĘ oraz HEPARYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować nasilenie działania werteporfiny i jej objawów niepożądanych. Przed przyjęciem werteporfiny poinformuj lekarza o wszystkich lekach które zażywasz, a on podejmie decyzję zapewniającą skuteczne i bezpieczne leczenie werteporfiną.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji HEPARIN NATRIUM-BRAUN 25000 LZ z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece