Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku GIOTRIF z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
GIOTRIF i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie AFATYNIB oraz ASCIMINIB. Stosowanie obu leków równocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanego działania afatynibu. Jeżeli jednak Twój onkolog stwierdzi, że takie połączenie leków jest konieczne, to będzie czuwał nad skutecznością i bezpieczeństwem terapii. Informuj go o wszelkich niepokojących objawach.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
GIOTRIF i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie AFATYNIB oraz CERYTYNIB. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania cerytynibu i zwiększa ryzyko wystąpienia jego działań niepożądanych. Najczęściej są to: nudności, wymioty, bóle brzucha i biegunka. Może również wzrosnąć stężenie glukozy we krwi. Zwiększa się także ryzyko wystąpienia groźnych zaburzeń rytmu serca. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, zbyt wolnego lub nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
GIOTRIF i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie AFATYNIB oraz EDOKSABAN. Jednoczesne stosowanie tych leków może spowodować nasilenie przeciwzakrzepowego działania edoksabanu, zwiększając ryzyko wystąpienia krwawień, a nawet krwotoków. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia kału, obecności krwi w moczu, kale lub plwocinie lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
GIOTRIF i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie AFATYNIB oraz TEPOTYNIB. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanego działania afatynibu. Jeżeli jednak Twój onkolog stwierdzi, że takie połączenia leków jest wskazane, to będzie czuwał nad skutecznością i bezpieczeństwem terapii. Informuj go o wszelkich niepokojących objawach.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
GIOTRIF i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ALPELISYB oraz AFATYNIB. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia i nasilenia objawów niepożądanego działania alpelisybu. Jeżeli jednak Twój onkolog uzna, że takie połączenie leków jest konieczne, to będzie czuwał nad skutecznością i bezpieczeństwem terapii. Informuj go o wszelkich niepokojących objawach.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
GIOTRIF i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie RIMEGEPANT oraz AFATYNIB. Skutkiem jednoczesnego stosowania tych leków może być nasilenie działania rimegepantu i jego jego objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
GIOTRIF i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie ABROCYTYNIB oraz AFATYNIB. Stosowanie obu leków zwiększa ryzyko wystąpienia i nasilenia objawów niepożądanego działania afatynibu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie AMIODARON oraz AFATYNIB. Stosowanie obu leków równocześnie może nasilać działanie afatynibu, zwiększając jednocześnie ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
GIOTRIF i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie CYKLOSPORYNĘ oraz AFATYNIB. Stosowanie obu leków równocześnie może nasilać działanie afatynibu, zwiększając jednocześnie ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie DARUNAWIR oraz AFATYNIB. Stosowanie obu leków równocześnie może nasilać działanie afatynibu, zwiększając jednocześnie ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji GIOTRIF z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece