Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku GEMZAR z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
GEMZAR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie GEMCYTABINĘ oraz DARATUMUMAB. Leki te zmniejszają liczbę białych krwinek a tym samym zdolności organizmu do walki z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi. Wzrasta więc ryzyko wystąpienia zakażeń i stanów zapalnych różnych narządów, które mogą przebiegać bardzo ciężko, a nawet stanowić zagrożenie dla życia. Jeżeli jednak Twój onkolog stwierdzi, że takie połączenie leków jest konieczne, to będzie czuwał na skutecznością i bezpieczeństwem terapii. Informuj go o wszelkich niepokojących objawach.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
GEMZAR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie GEMCYTABINĘ oraz FINGOLIMOD. Leki te zmniejszają zdolności organizmu do walki z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi. Wzrasta więc ryzyko wystąpienia zakażeń i stanów zapalnych różnych narządów, które mogą przebiegać bardzo ciężko, a nawet stanowić zagrożenie dla życia. Fingolimod może wywierać swoje działanie jeszcze przez dwa miesiące po przerwaniu jego stosowania. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu przyjmowania. O wszelkich niepokojących objawach natychmiast informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
GEMZAR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie GEMCYTABINĘ oraz OZANIMOD. Leki te zmniejszają zdolności organizmu do walki z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi. Wzrasta więc ryzyko wystąpienia zakażeń i stanów zapalnych różnych narządów, które mogą przebiegać bardzo ciężko, a nawet stanowić zagrożenie dla życia. Leki te nie mogą być stosowane jednocześnie. Ozanimod nie może być przyjmowany jeżeli znajdujesz się w aktywnej fazie choroby nowotworowej. Poinformuj onkologa i neurologa o wszystkich swoich chorobach, a oni będą czuwać nad skutecznym i bezpiecznym stosowaniem leków. Informuj ich również o wszelkich niepokojących objawach.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
GEMZAR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie GEMCYTABINĘ oraz SIPONIMOD. Leki te zmniejszają zdolności organizmu do walki z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi. Wzrasta więc ryzyko wystąpienia zakażeń i stanów zapalnych różnych narządów, które mogą przebiegać bardzo ciężko, a nawet stanowić zagrożenie dla życia. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach natychmiast informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
GEMZAR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie GEMCYTABINĘ oraz TERYFLUNOMID. Stosowanie obu leków jednocześnie, lub nawet w niedużym odstępie czasu po sobie, prowadzi do znacznego zmniejszenia sił organizmu niezbędnych do zwalczania zakażeń drobnoustrojami. Wzrasta więc ryzyko wystąpienia groźnych infekcji. Leki te mogą również spowodować poważne zaburzenia w pracy wątroby. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być stosowane. O wszelkich niepokojących objawach natychmiast informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
GEMZAR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie GEMCYTABINĘ oraz TOFACYTYNIB. Leki te zmniejszają zdolności organizmu do walki z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi. Wzrasta więc ryzyko wystąpienia zakażeń i stanów zapalnych różnych narządów, które mogą przebiegać bardzo ciężko, a nawet stanowić zagrożenie dla życia. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach natychmiast informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
GEMZAR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie GEMCYTABINĘ oraz UPADACYTYNIB. Leki te zmniejszają zdolności organizmu do walki z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi. Wzrasta więc ryzyko wystąpienia zakażeń i stanów zapalnych różnych narządów, które mogą przebiegać bardzo ciężko, a nawet stanowić zagrożenie dla życia. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach natychmiast informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
GEMZAR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie PONESIMOD oraz GEMCYTABINĘ. Leki te zmniejszają zdolności organizmu do walki z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi. Jeżeli są stosowane jednocześnie lub w odstępie czasu mniejszym niż dwa tygodnie to wzrasta ryzyko wystąpienia zakażeń i stanów zapalnych różnych narządów, które mogą przebiegać bardzo ciężko, a nawet stanowić zagrożenie dla życia. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu przyjmowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach natychmiast informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
GEMZAR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie TALIDOMID oraz GEMCYTABINĘ. Stosowanie obu leków równocześnie zwiększa ryzyko powstawania zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych. Jeżeli Twój onkolog zdecydował o jednoczesnym podawaniu tych leków to będzie czuwał nad bezpieczeństwem terapii. Informuj go o wszelkich niepokojących objawach. W razie wystąpienia silnego bólu brzucha, głowy, zaburzeń świadomości, bólu w okolicy serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
GEMZAR i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie KLOZAPINĘ oraz GEMCYTABINĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko zmniejszenia liczby czerwonych i białych krwinek oraz płytek krwi. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. Wykonaj kontrolne badanie morfologii krwi. W przypadku wystąpienia stanów podgorączkowych, gorączki, bólów głowy, osłabienia, infekcji górnych dróg oddechowych, zwiększonej tendencji do krwawień i powstawania siniaków lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji GEMZAR z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece