Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

 FURAZOLIDON POLPHARMA
FURAZOLIDON POLPHARMA 

Interakcje leku FURAZOLIDON POLPHARMA z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
FURAZOLIDON POLPHARMA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ALMOTRYPTAN oraz FURAZOLIDON. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ almotryptan może być przyjmowany dopiero po upływie co najmniej 14 od zakończenia leczenia furazolidonem. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji, dreszczy, zlewnych potów, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, nadpobudliwości - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BUPRENORFINĘ oraz FURAZOLIDON. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia oddychania, senność, zaburzenia świadomości, omdlenia. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ buprenorfina może być przyjmowana po upływie co najmniej 14 dni od zakończenia leczenia furazolidonem. W razie wystąpienia wymienionych objawów niezbędna jest pomoc lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BUPROPION oraz FURAZOLIDON. Stosowanie obu leków jednocześnie może doprowadzić do nagłego, znacznego wzrostu ciśnienia krwi, grożącego udarem mózgu i atakiem serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ leki te nie powinny być jednocześnie stosowane. Między ich podaniem powinno upłynąć co najmniej 14 dni. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia silnego bólu głowy, zaburzeń świadomości, bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
FURAZOLIDON POLPHARMA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BUSPIRON oraz FURAZOLIDON. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ buspiron może być przyjmowany dopiero po upływie co najmniej 14 od zakończenia leczenia furazolidonem. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji, dreszczy, zlewnych potów, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, nadpobudliwości - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CITALOPRAM oraz FURAZOLIDON. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ citalopram może być przyjmowany dopiero po upływie co najmniej 14 od zakończenia leczenia furazolidonem. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji, dreszczy, zlewnych potów, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, nadpobudliwości - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DEKSTROMETORFAN oraz FURAZOLIDON. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ dekstrometorfan może być przyjmowany dopiero po upływie co najmniej 14 od zakończenia leczenia furazolidonem. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji, dreszczy, zlewnych potów, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, nadpobudliwości - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DIHYDROERGOTAMINĘ oraz FURAZOLIDON. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ dihydroergotamina może być przyjmowana dopiero po upływie co najmniej 14 od zakończenia leczenia furazolidonem. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji, dreszczy, zlewnych potów, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, nadpobudliwości - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
FURAZOLIDON POLPHARMA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DIHYDROKODEINĘ oraz FURAZOLIDON. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia oddychania, senność, zaburzenia świadomości, omdlenia. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ dihydrokodeina może być przyjmowana po upływie co najmniej 14 dni od zakończenia leczenia furazolidonem. W razie wystąpienia wymienionych objawów niezbędna jest pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
FURAZOLIDON POLPHARMA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DIMETYNDEN oraz FURAZOLIDON. Dimetynden przyjmowany doustnie może przyczynić się do znacznego nasilenia objawów niepożądanych takich jak: suchość w ustach, zaparcia, trudności w oddawaniu moczu, zaburzenia widzenia, nadmierna senność, zaburzenia koncentracji, trudności w wykonaniu zamierzonych i precyzyjnych ruchów, omamy, pobudzenie. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie nasilenia wymienionych objawów lub wystąpienia innych niepokojących reakcji należy skonsultować się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
FURAZOLIDON POLPHARMA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DOKSEPINĘ oraz FURAZOLIDON. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ doksepina może być przyjmowana dopiero po upływie co najmniej 14 od zakończenia leczenia furazolidonem. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji, dreszczy, zlewnych potów, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, nadpobudliwości - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji FURAZOLIDON POLPHARMA z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece