Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku FERVEX D z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
FERVEX D i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie FURAZOLIDON oraz PARACETAMOL. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować szybszy rozpad krwinek czerwonych prowadzący do anemii. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana może być konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia osłabienia, zażółcenia skóry i błon śluzowych, ciemniejszego moczu lub kału, lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie LEFLUNOMID oraz PARACETAMOL. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana może być konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Nie przekraczaj dawki paracetamolu zaleconej przez lekarza lub w ulotce. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, bólu brzucha (zwłaszcza w prawym boku), zażółcenia skóry, lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie METOTREKSAT oraz PARACETAMOL. Stosowanie obu leków równocześnie może powodować zmniejszenie wydalania metotreksatu z organizmu oraz nasilenie jego działań niepożądanych, w szczególności toksycznego działania na wątrobę. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana może być konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Nie przekraczaj dawki paracetamolu zaleconej przez lekarza lub w ulotce. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, bólów brzucha, krwawień z przewodu pokarmowego, zmniejszonej ilości moczu lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
FERVEX D i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie NEFOPAM oraz PARACETAMOL. Stosowanie obu leków równocześnie zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana może być konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Nie przekraczaj dawki paracetamolu zaleconej przez lekarza lub w ulotce. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, bólu brzucha (zwłaszcza w prawym boku), zażółcenia skóry lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
FERVEX D i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie PARACETAMOL oraz PRYMACHINĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może zmniejszyć liczbę białych i czerwonych krwinek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana może być konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia znacznego osłabienia, bladości lub zażółcenia błon śluzowych i skóry, omdleń, kołatania serca i innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie PARACETAMOL oraz SULFASALAZYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może zmniejszyć liczbę białych i czerwonych krwinek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana może być konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia znacznego osłabienia, bladości lub zażółcenia błon śluzowych i skóry, omdleń, kołatania serca i innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
FERVEX D i


Pytasz o leki zawierające w swoim składzie PARACETAMOL oraz TERYFLUNOMID. Stosowanie obu leków jednocześnie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy wątroby. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Regularnie wykonuj zalecone przez lekarza badania krwi. Teryflunomid jest obecny w organizmie nawet kilka tygodni po zakończeniu terapii, dlatego należy zachować ostrożność i informować lekarza o wszelkich niepokojących objawach. W razie wystąpienia bólu brzucha (zwłaszcza po prawej stronie), nudności, żółtego zabarwienia skóry i oczu, ciemnego zabarwienia moczu - natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
FERVEX D i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DIFLUNIZAL oraz PARACETAMOL. Skutkiem ich jednoczesnego stosowania może być nasilenie objawów niepożądanego działania paracetamolu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
FERVEX D i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENIRAMINĘ oraz BIPERYDEN. Jednoczesne stosowanie tych leków może spowodować wystąpienie i nasilenie objawów niepożądanych takich jak: suchość w ustach, zaparcia, trudności w oddawaniu moczu, zaburzenia widzenia, przyspieszenie rytmu serca, nadmierna senność lub pobudzenie, zaburzenia koncentracji. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie nasilenia wymienionych objawów lub wystąpienia innych niepokojących reakcji należy skonsultować się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji FERVEX D z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece