Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku FENORATIO RETARD z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
FENORATIO RETARD i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENOFIBRAT oraz CYPROFIBRAT. Leki te mają identyczny mechanizm działania. Jednoczesne stosowanie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia ich działań niepożądanych, a zwłaszcza uszkodzenia mięśni, które może doprowadzić do niewydolności nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba modyfikacji sposobu ich przyjmowania. Regularnie wykonuj zlecone przez lekarza badania krwi. W razie wystąpienia bólów mięśni, osłabienia, nudności, wymiotów, krwawień/siniaków, zażółcenia skóry lub oczu, ciemnego zabarwienia moczu lub innych niepokojących objawów - natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
FENORATIO RETARD i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENOFIBRAT oraz GEMFIBROZYL. Jednoczesne stosowanie tych leków znacznie zwiększa ryzyko uszkodzenia mięśni, które może doprowadzić do niewydolności nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Regularnie wykonuj zlecone przez lekarza badania krwi. W razie wystąpienia bólów mięśni, osłabienia, nudności, wymiotów, krwawień/siniaków, zażółcenia skóry lub oczu, ciemnego zabarwienia moczu lub innych niepokojących objawów - natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
FENORATIO RETARD i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENOFIBRAT oraz SIPONIMOD. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanego działania siponimodu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
FENORATIO RETARD i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie FENOFIBRAT oraz PRAWASTATYNĘ. Pod wpływem fenofibratu może wzrosnąć stężenie prawastatyny w organizmie. Tym samym mogą wystąpić objawy jej niepożądanego działania, a zwłaszcza uszkodzenie mięśni, które może doprowadzić do niewydolności nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana może być konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Regularnie wykonuj zlecone przez lekarza badania krwi. W razie wystąpienia bólów mięśni, osłabienia, nudności, wymiotów, krwawień/siniaków, zażółcenia skóry lub oczu, ciemnego zabarwienia moczu lub innych niepokojących objawów - natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
FENORATIO RETARD i


Pytasz o leki zawierające w swoim składzie FENOFIBRAT oraz TERYFLUNOMID. Stosowanie obu leków jednocześnie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy wątroby. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Regularnie wykonuj zalecone przez lekarza badania krwi. Teryflunomid jest obecny w organizmie nawet kilka tygodni po zakończeniu terapii, dlatego należy zachować ostrożność i informować lekarza o wszelkich niepokojących objawach. W razie wystąpienia bólu brzucha (zwłaszcza po prawej stronie), nudności, żółtego zabarwienia skóry i oczu, ciemnego zabarwienia moczu - natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
FENORATIO RETARD i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DESMOPRESYNĘ oraz FENOFIBRAT. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować nasilenie działania desmopresyny a tym samym nadmierne zatrzymanie wody w organizmie i obniżenie stężenia sodu we krwi. Mogą wystąpić obrzęki kończyn, osłabienie, nudności, a nawet drgawki. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
FENORATIO RETARD i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENOFIBRAT i RAMELTEON. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do nasilenia działania ramelteonu i jego objawów niepożądanych takich jak: senność w ciągu dnia, zawroty głowy, zaburzenia koncentracji i pamięci, trudności z oceną sytuacji i podejmowaniem decyzji a także z wykonaniem zamierzonych ruchów. Mogą wystąpić również halucynacje i trudności z oddychaniem. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Wstrzymaj się od prowadzenia samochodu i obsługiwania niebezpiecznych urządzeń mechanicznych. W razie nasilenia wymienionych objawów lub wystąpienia innych reakcji które Cię zaniepokoją - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
FENORATIO RETARD i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENOFIBRAT oraz ASPARAGINAZĘ. Leki te mogą niekorzystnie wpływać na wątrobę. Ich jednoczesne stosowanie zwiększa więc ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy tego narządu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, zażółcenia skóry, zmiany zabarwienia moczu lub stolca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
FENORATIO RETARD i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENOFIBRAT oraz CYKLOSPORYNĘ. Jednoczesne stosowanie tych leków zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, wysokiego ciśnienia krwi, nieregularnego rytmu serca lub innych niepokojących objawów- natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
FENORATIO RETARD i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENOFIBRAT oraz FEDRATYNIB. Stosowanie obu leków równocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia i nasilenia objawów niepożądanego działania fedratynibu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie przyjmowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji FENORATIO RETARD z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece