Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

 EFEROX
EFEROX 

Interakcje leku EFEROX z innymi lekami


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie LEWOTYROKSYNĘ oraz EFEDRYNĘ. Jednoczesne stosowanie tych leków może spowodować wystąpienie bólu w okolicy serca, a także przyspieszonego lub nieregularnego rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
EFEROX i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie LEWOTYROKSYNĘ oraz EKSENATYD. Lewotyroksyna często powoduje wzrost stężenia glukozy we krwi. Tym samym dotychczasowa dawka eksenatydu może nie być wystarczająco skuteczna. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj stężenie glukozy we krwi i informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
EFEROX i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie LEWOTYROKSYNĘ oraz MIDODRYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może skutkować wystąpieniem bardzo wysokiego ciśnienia krwi. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi objawiającego się silnym bólem i zawrotami głowy, zaburzeniami równowagi, wymiotami, zaburzeniami świadomości, bólami w klatce piersiowej - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie LEWOTYROKSYNĘ oraz PSEUDOEFEDRYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może doprowadzić do nadmiernego wzrostu ciśnienia krwi, bólu w okolicy serca i zaburzeń rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Wykonuj kontrolne pomiary ciśnienia krwi. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia silnego bólu głowy, zaburzeń świadomości, bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
EFEROX i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie LEWOTYROKSYNĘ oraz SEMAGLUTYD. Skutkiem jednoczesnego stosowania tych leków może być zmniejszenie skuteczności przeciwcukrzycowego działania semaglutydu i wzrost stężenia glukozy we krwi. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj stężenie glukozy we krwi. Jeżeli będzie ono zbyt wysokie, wystąpią: bóle głowy, trudności z koncentracją, silne pragnienie, częste oddawanie dużych ilości moczu, senność, zaburzenia widzenia lub inne niepokojące objawy - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
EFEROX i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie LISDEKSAMFETAMINĘ oraz LEWOTYROKSYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować znaczny wzrost ciśnienia krwi, przyspieszenie rytmu serca, zaburzenia rytmu serca, bóle w okolicy serca, duszności. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie nasilenia wymienionych objawów konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
EFEROX i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie TEDUGLUTYD oraz LEWOTYROKSYNĘ. Teduglutyd zwiększa wchłanianie substancji pokarmowych, a także leków, z przewodu pokarmowego. Może więc zwiększyć wchłanianie lewotyroksyny, która będzie wówczas działała silniej. Wzrośnie także ryzyko wystąpienia jej objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. Informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie AMIODARON oraz LEWOTYROKSYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może wpływać na działanie lewotyroksyny, zwiększając ryzyko wystąpienia działań niepożądanych lub braku efektów leczenia. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
EFEROX i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie AMITRYPTYLINĘ oraz LEWOTYROKSYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może nasilać działanie amitryptyliny, a także zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, w tym zaburzeń rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
EFEROX i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie APALUTAMID oraz LEWOTYROKSYNĘ. Skutkiem jednoczesnego stosowania tych leków może być osłabienie działania lewotyroksyny. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj poziom TSH we krwi. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji EFEROX z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece