Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku DEXA-RATIOPHARM z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
DEXA-RATIOPHARM i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BARICYTYNIB oraz DEKSAMETAZON. Leki te zmniejszają zdolności organizmu do walki z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi. Wzrasta więc ryzyko wystąpienia zakażeń i stanów zapalnych różnych narządów, które mogą przebiegać bardzo ciężko, a nawet stanowić zagrożenie dla życia. Mogą też wystąpić stany zapalne uchyłków jelita grubego i owrzodzenia śluzówki przewodu pokarmowego. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach natychmiast informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
DEXA-RATIOPHARM i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BRYGATYNIB oraz DEKSAMETAZON. Jednoczesne stosowanie tych leków może spowodować znaczne osłabienie przeciwnowotworowego działania brygatynibu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
DEXA-RATIOPHARM i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DAKLATASWIR oraz DEKSAMETAZON. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do znacznego osłabienia przeciwwirusowego działania daklataswiru. Leczenie może być nieskuteczne! Natomiast działanie deksametazonu będzie silniejsze i wzrośnie ryzyko wystąpienia jego objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
DEXA-RATIOPHARM i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DAKSAMETAZON oraz FEDRATYNIB. Stosowanie obu leków równocześnie może spowodować znaczne osłabienie działania fedratynibu a tym samym brak oczekiwanych wyników leczenia. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie przyjmowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
DEXA-RATIOPHARM i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DEKSAMETAZON oraz APALUTAMID. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do znacznego osłabienia działania deksametazonu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
DEXA-RATIOPHARM i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DEKSAMETAZON oraz APIKSABAN. Jednoczesne stosowanie tych leków może spowodować osłabienie przeciwzakrzepowego działania apiksabanu, zwiększając ryzyko wystąpienia zatorów i zakrzepów. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
DEXA-RATIOPHARM i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DEKSAMETAZON oraz AWAPRYTYNIB. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować znaczne osłabienie działania awaprytynibu a tym samym brak skuteczności terapii. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
DEXA-RATIOPHARM i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DEKSAMETAZON oraz CERYTYNIB. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować znaczne osłabienie działania cerytymidu, a więc brak spodziewanych efektów leczenia. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie ich dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DEKSAMETAZON oraz DIENOGEST. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować osłabienie antykoncepcyjnego działania dienogestu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach. Stosuj dodatkowe metody antykoncepcji przez okres przyjmowania deksametazonu i co najmniej 28 dni po jego odstawieniu.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
DEXA-RATIOPHARM i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DEKSAMETAZON oraz ELEKSAKAFTOR. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do osłabienia działania eleksakaftoru, a tym samym zmniejszenia jego skuteczności w leczeniu mukowiscydozy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji DEXA-RATIOPHARM z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece